Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 19d. 11:21

Vilniuje vyks poeto Nerijaus Cibulsko knygos „Archeologijos“ pristatymas

Nerijus Cibulskas
D.Razauskso nuotr. / Nerijus Cibulskas

Rugpjūčio 23 dieną 20 val. poetas Nerijus Cibulskas pristatys savo naujausią poezijos knygą „Archeologija“. Pristatymo metu eilėraščiai iš naujojo rinkinio skambės poetų Mindaugo Nastaravičiaus, Vytauto Stankaus, Ernesto Noreikos, Manto Balakausko ir verslininkės Gabijos Milašiūtės balsais, atlikėjo Gyčio Ambrazevičiaus gitaros akordais.

Poetas Nerijus Cibulskas dar 2012 metais tapo „Pirmosios knygos“ konkurso laureatu ir skaitytojams pristatė pirmąją savo poezijos knygą „Nutrinami“. Kritikų nuomone, antroji knyga rašytojo kūrybiniame kelyje yra dar svarbesnė, jau daug kryptingiau dėliojanti temų kablelius, aiškiau parodanti riboženklius.

Naujuose eilėraščiuose poetas gilinasi į atminties ir vidinių būsenų raišką. Neretai atsiremiama į netolimą praeitį ar vaiko metus, o skaudesni dabarties išgyvenimai, slepiami po tapybišku vaizdų sluoksniu, metaforų ir vaizdinių konstrukcijų prisodrintu lyriniu pasakojimu, perteikia elegišką, ilgesingą nuotaiką.

„Jei man reikėtų apibūdinti Nerijų dviem žodžiais, aš sakyčiau „beprotis vaikis“. Beprotis, nes visada šaltai ramiu fasadu, o sieloje šokantis pasiutpolkę. Vaikis, lengvabūdiškai žaidžiantis žodžiais, laiku, atradimais, stichijomis, prasmėmis, esmėmis, atsakymais į dar neužduotus klausimus“, – apie poetą pasakoja „Saliono“ vadovė G.Milašiūtė, priėmusi iššūkį skaityti autoriaus tekstus „Archeologijos“ pristatymo metu.

Jeigu šį pristatymą reiktų apibūdinti vienu žodžiu, tas žodis būtų draugystė. Kodėl? Ateikite ir pajusite. Knygos „Archeologija“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016) pristatymas vyks rugpjūčio 23 dieną, antradienį, 20 val. Lietuvos rašytojų sąjungoje įsikūrusiuose kokteilių namuose „Salionas“, adresas K. Sirvydo g. 6, Vilnius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos