Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Violončelininkas iš JAV Ianas Maksinas: muzikos kalba neturi sienų

Iki įspūdingų koncertų Lietuvos scenose, kur susitiks gitaros ir violončelės muzika, liko visai nedaug. Jau liepos 8 d. Palangoje, liepos 12 d. Vilniuje, o liepos 13 d. Kaune geros muzikos mėgėjai galės sudalyvauti išskirtiniuose koncertuose.
Violončelės virtuozas Ianas Maksinas
Violončelės virtuozas Ianas Maksinas / Organizatorių nuotr.

Čia scenoje susitiks gitaros meistras Martynas Kuliavas ir violončelininkas iš JAV Ianas Maksinas. Beje, šis pasaulyje pripažintas muzikantas neslepia, jog į Lietuvą sugrįžti jį suviliojo prisiminimai apie prieš kelis mėnesius Lietuvoje jau surengtus koncertus pilnomis salėmis klausytojų. Apie naują prodiusavimo kompanijos „ARTS Libera International“ projektą Ianas Maksinas pasakoja mūsų skaitytojams.

VIDEO: Ian Maksin kviečia į renginius Lietuvoje!

Ianai, prieš kelis mėnesius Lietuvoje viešėjote ir su „Vilnius Guitar Trio“ surengėte kelis įspūdingus koncertus pavadinimu „Come Together“. Kokie liko įspūdžiai po šio projekto, kuris Lietuvos scenose buvo surengtas pirmą kartą?

Turiu pripažinti, jog tai buvo kažkas magiško ir visiškai pranoko mano lūkesčius. Dirbti su „Vilnius Guitar Trio“ buvo didžiulis malonumas ir smagi patirtis. Buvo gera matyti, jog tiek Vilniaus, tiek kitų miestų auditorija mus priėmė labai šiltai ir stipriai palaikė visų koncertų metu. Kai koncertavome Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčioje, salė buvo pilnutėlė ir klausytojams netgi pritrūko sėdimų vietų. Šios išskirtinės patirties metu Lietuvoje sutikau daug naujų draugų.

Be to, turėjau galimybę surengti kelias meistriškumo pamokas ir nedidelius koncertus įvairių miestų Lietuvos mokyklose. Man tai buvo ypatinga patirtis, nes galėjau pasidalinti savo žiniomis su jaunaisiais talentais ir juos įkvėpti.

Ar Lietuvos klausytojams patiko „Come Together“ pristatyta koncepcija – gitaros ir violončelė vienoje scenoje?

Labai! Manau, kad projektai, kuriuose siejami kultūriniai tiltai tarp skirtingų tautų ir tradicijų – visuomet sveikintini ir yra išskirtiniai. Todėl buvau labai laimingas, galėjęs tapti tokio unikalaus kūrinio dalimi. Muzikos kalba neturi jokių sienų, tad būdami iš skirtingų pasaulio kraštų scenoje galėjome eksperimentuoti tiek grodami bliuzą, tiek atlikdami lietuviško folkloro dainas. Tai tiesiog išgirdę klausytojai apipildavo mus aplodismentais.

Regis, Lietuvoje viešėjote visai nesenai. Tačiau per šį laiką pavyko sudalyvauti visame pluošte kitų įdomių projektų įvairiose pasaulio šalyse?

Tikrai taip. Šie keli mėnesiai man buvo ypač aktyvūs. Po viešnagės Lietuvoje pradėjau savo turą Rusijoje, kuris tęsėsi nuo Maskvos iki pat Tolimųjų Rytų. Tai buvo pirmas kartas po 25 metų pertraukos, kai surengiau koncertus šioje šalyje. Po turo, grįžęs į JAV, baigiau savo naujo albumo „ZARIA“ įrašinėjimą.

Jis susilaukė didelio pripažinimo ne tik iš mano klausytojų, bet ir muzikos kritikų įvairiose pasaulio šalyse. Šiuo albumu noriu parodyti, kad muzika gali sujungti viso pasaulio žmones, todėl albumas įrašytas 6 skirtingomis kalbomis ir jame galima rasti pačių įvairiausių muzikos stilių kūrinius. Albumas pasirodė balandžio mėnesį, o po jo išleidimo nuolat keliauju su koncertais po didžiuosius JAV miestus, tokius kaip Niujorkas, Bostonas, Čikaga, San Franciskas, Sietlas. Dabar keliauju po Europą, o metų gale ketinu aplankyti ir Azijos šalis.

Tokiame įtemptame grafike atsirado vietos vėl grįžti į Lietuvą su jau nauju projektu. Kas Jus sudomino prisijungti prie šios idėjos?

O kas gi nenorėtų sugrįžti į Lietuvą su nauju projektu (šypsosi)? Kadangi planavau keliauti koncertuoti į Sankt Peterburgą Rusijoje, o tai geografiškai gana arti Lietuvos, prodiusavimo kompanijos „ARTS Libera International“ vadovas Gintaras Kamsiukas pasiūlė man dar kartą apsilankyti Jūsų šalyje ir surengti koncertus miestuose, kuriuose prieš prieš tai viešint apsilankyti nepavyko. Tad nusprendėme aplankyti Kauną bei Palangą, kur koncertai nepavyko surengti prieš tai. Žinoma, nusprendėme būtinai dar kartą pasirodyti ir Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, kur per praėjusius koncertus pavyko sulaukti tiek daug klausytojų.

Šį kartą Lietuvos klausytojai išvys Jus scenoje su žinomu Lietuvos gitaros meistru Martynu Kuliavu. Tai bus pirma patirtis grojant kartu?

Taip, su Martynu Kuliavu kartu grosime pirmą kartą ir netgi pirmą kartą pasimatysime gyvai. Bet man atrodo, kad tai ir yra geriausia dalis buvimo profesionaliu muzikantu – dažniausiai tokie muzikantai gali net visai nepažinodami vieni kitų susitikti ir imti kartu groti nuostabią muziką. Nes jie geba pajusti muziką kartu. Tai kažkiek primena pilotus lėktuvo kabinoje: jie gali būti niekuomet nesusitikę ankščiau, bet jei jie abu išmano taisykles, jie kartu nuskraidins lėktuvą saugiai. O Martynas Kuliavas yra labai gabus gitaros meistras, tad aš nekantrauju susitikti su juo scenoje!

Ko turėtų tikėtis klausytojai, kurie jau liepos 8 d. Palangoje, liepos 12 d. Vilniuje ir liepos 13 d. Kaune atvyks į Jūsų ir Martyno koncertus?

Tai bus daugiau kameriniai koncertai, pakviesiantys klausytojus į kelionę po gitaros ir violončelės skambesį. Kaip ir projekto „Come together“ koncertuose, taip ir šį kartą scenoje bus daugiau klasikinės muzikos ir dainų. Aš atliksiu keletą solinių kompozicijų pagal nuo violončelės neatsiejamą J.S.Bachą. Taip pat atliksime kūrinius iš mano naujojo albumo „ZARIA“. Žinoma, bus ir staigmenų. Atliksime nemažai žinomo tango kompozitoriaus Astor Piazzolla kūrinių, kuriuos taip mėgsta Lietuvos žmonės, taip pat Stingo muzika. Tikiu, jog tai bus užburiantys koncertai tiek klausytojams, tiek mums patiems.

Kviečiame visus profesionalaus ir kokybiško meno gerbėjus nepraleisti progos ir apsilankyti koncertuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius