Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 9d. 09:57

Visos mūzos susitinka Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje

šokio teatro „Aura“ pasirodymas
E. Tamošiūno nuotr. / šokio teatro „Aura“ pasirodymas

„Odų karaliumi“ vadintas Chaimas Frenkelis ir jo žmona Dora prieš daugiau nei 110 metų šalia klestinčio fabriko Šiauliuose pasistatė dviejų aukštų gyvenamąjį namą-vilą, įrengė ir parką su puošniu fontanu. Tuomet niekas negalėjo pagalvoti, kad po tiek metų čia veiks muziejus, bus organizuojamas Frenkelio vardo vasaros festivalis, pritraukiantis tūkstančius profesionalaus meno gerbėjų.

Liepos 6-ąją Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriui Raimundui Balzai paskelbus, kad XVI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis oficialiai atidarytas, pasigirdo gausūs aplodismentai – per šešiolika veiklos metų festivalis šauliečiams tapo kultūrine tradicija, be kurio būtų sunku įsivaizduoti šiltąjį metų sezoną.

Jau daugelį metų per Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną atidaromas festivalis kviečia miesto gyventojus ir svečius švęsti kartu ir dovanoja įsimintiną koncertą. Šiemet parko scenoje pasirodė Evelina Sašenko (solistė), Paulius Zdanavičius (fortepijonas), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas), Martynas Lukoševičius (mušamieji), Simonas Laučka (altas), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Ričardas Šumila). Dirigavo festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas.

Atidaryme skambėjo garsiausi Lietuvos kompozitorių J. Naujalio, V. Kudirkos, F. Bajoro, G. Kuprevičiaus, T. Makačino kūriniai. 21 val. susirnkusieji, vedini solistės Evelinos Sašenko balso, kartu su viso pasaulio lietuviais giedojo „Tautišką giesmę“.

Praėjusiais metais Šiaulių miesto savivaldybė festivalį pripažino reprezentaciniu miesto renginiu ir užtikrino finansinę paramą artimiausiais metais. Tai leido organizatoriui – Šiaulių „Aušros“ muziejui – plėsti ne tik festivalio renginių skaičių, bet ir geografiją. Pirmą kartą per festivalio gyvavimo istoriją šiemet bus surengtas išvykstamasis koncertas.

Festivalio koordinatorė, „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Romena Čepauskienė džiaugiasi, kad šis koncertas vyks jos gimtajame mieste – Telšiuose. „Bendradarbiaudami su Žemaičių muziejumi „Alka“, kuris labai geranoriškai palaikė šią mūsų iniciatyvą, liepos 10 d. telšiskiams pristatysime talentingą duetą: tenorą Marcel Beekman (Olandija) ir pianistą Justą Šerveniką. Man, kaip festivalio koordinatorei, didelė garbė, kad į Lietuvą pavyko pakviesti šį žinomą tenorą iš Olandijos. Atlikėjo pasirodymai Telšiuose bei Šiauliuose yra įrašyti šalia jo vasaros gastrolių žymiausiose Vokietijos, Austrijos, Izraelio arenose.“ Liepos 11 d. šį koncertą Chaimo Frenkelio viloje išgirs ir šiauliečiai.

Šiųmetėje festivalio programoje pirmą kartą net 11 renginių, kurie liepos ir rugpjūčio mėnesiais vyks kiekvieną savaitę. Dėl išaugusio pasirodymų skaičiaus pirmasis renginys jau įvyko birželio mėnesį – šiauliečiai išvydo Kauno šokio teatro spektaklį.

„Turėsime net du simfoninius orkestrus, išvysime teatro, kino, šokio menus. Visi atvykę į Chaimo Frenkelio vilos festivalį atras juos dominantį repertuarą“, – programą apibūdina R. Balza, pastebėdamas, kad visos mūzos susitinka šiame vasaros festivalyje.

Liepą parko scenoje pasirodys džiazo atlikėjų grupė iš Vokietijos, skambės gražiausi pasauliniai pop – ir roko duetai, atliekami R. ir A. Difartų su grupe.

Rugpjūtį žiūrovų laukia dar penki įdomūs pasirodymai. Visa festivalio programa skelbiama www.ausrosmuziejus.lt, bilietus platina „Ticket Market“.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT.lt, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: „Šiaulių kraštas“, Šiaulių apskrities televizija, radijas RS2. Draugai: gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Žemaičių muziejus „Alka“.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria