Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vokiečių kino dienos“ prasideda Klaipėdoje

Lietuviško kino vakarai sutraukė gausybę žiūrovų.
„Kultūros rakto“ nuotr. / Klaipėdiečiai kviečiami šaltus vakarus leisti su vokišku kinu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Susipažinti su naujausiais filmais iš Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos vėl kviečia „Vokiečių kino dienos“, vasario 17 d. pasieksiančios ir klaipėdiečius. Jau tradiciniu tampantį renginį pristato Goethe’s institutas, kartu su Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje ir Lietuvoje.

Šių metų programoje bus parodyta dvylika vaidybinių ir vienas dokumentinis filmas. Jų autoriai – pripažinti ir debiutuojantys režisieriai, kurie bando laužyti įsigalėjusias nuostatas bei tabu ir kalbėti apie amžinąsias temas: gyvenimą, mirtį ir meilę.

Filmuose keliami svarbūs dabartinę visuomenę neraminantys klausimai: tapatybės krizė, maišto ir laisvės dilema, savitarpio supratimo, tiesos, laimės paieškos. Įprasminti savo buvimą filmų herojai stengiasi pačiais įvairiausiais būdais: kovodami su miego liga Kamerūno džiunglėse („Miego liga“, rež. Ulrichas Köhleris), keliaudami į gimtas, bet jau primirštas vietas („Almanya“, rež. Yasemin Samdereli), susitelkdami ties kūryba („Nematomoji“, rež. Christian Schwochow), bandydami pakeisti pagedusį pasaulį („Kas, jei ne mes“, rež. Andresas Veielis) ar narstydami politinių manipuliacijų mechanizmus („Manipuliacija“, rež. Pascal Verdosci, „Didžiojo Katerio gyvenimas“, rež. Wolfgangas Panzeris).

„Kai kuriuos dalykus naktį galime matyti aiškiau“, – teigia dokumentinės juostos „Vakarai“ autorius Nikolausas Geyrhalteris, pasiryžęs nuodugniai ištirti vakarų Europą apsėdusią technologijų ir saugumo maniją. Tačiau net ir itin aukšti gyvenimo standartai neapsaugo nuo žmogiškųjų dramų, kurios vieną gražią dieną užklumpa ir sujaukia įprastą kasdienybės tėkmę. Akistatoje su tuo, kas neišvengiama, esame priversti vėl ir vėl savęs klausti: kam iš tiesų mes suteikiame prasmę?

Linksmiau į konfliktines situacijas bei žemiškus rūpesčius žvelgia filmų „Netyčia pagrobus ponią Elfrydę Ot“ (rež. Andreas Prochaska), „Smėlio žmogus“ (rež. Peter Luisi) ir „Skyriaus piratai“ (rež. Michaelis Schaereris) herojai. Jie nebijo juoktis ir švenčia gyvenimą net tuomet, kai viskas, atrodo, jau prarasta.

Dar dvi juostos – „Be tėvo“ (režisierė Marie Kreutzer) ir „Daina manyje“ (režisierius Florianas Cossenas) pasakoja apie trapias, tačiau pasiduoti neketinančias moteris, kurios susiduria su praeitimi ir ima aiškintis senas paslaptis.

Programoje šį kartą spindės ir ryškiausios vokiečių aktorinės mokyklos žvaigždės – Steffi Kühnert, Michaelis Gwisdekas, Bruno Ganzas, Ulrichas Tukuras bei garsusis austras Klausas Maria Brandaueris.

Klaipėdoje filmai bus rodomi Kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose. Pirmasis seansas penktadienį – juosta „Miego liga“, 17.30 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą