Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 24d. 14:55

Vokietijoje – Kristijono Donelaičio 300-ųjų metinių minėjimui skirta paroda

K.Donelaičio biustas Tolminkiemyje
Wikipedijos iliustr. / K.Donelaičio biustas Tolminkiemyje

Lietuvos dailininkų sąjunga, minėdama Kristijono Donelaičio jubiliejinius metus ir norėdama surasti bei akcentuoti esminius nacionalinės kultūros aspektus bei skleisti juos ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, gegužės 4 d. Vokietijoje, Görlitzo miesto Kultūros istorijos muziejuje, pristato tapybos ir skulptūros parodą „Šimtmečio portretas“.

Raštijos figūra Kristijonas Donelaitis (1714-1780) yra žinomas kaip lietuviškojo identiteto savastis, o jo pagrindinis kūrinys poema „Metai“ (parašyta apie 1765-1775 m.) lietuvių kultūrai bei tapatybei yra tiek pat svarbus, kiek antikinėje Graikijoje buvo „Iliada“ ir „Odisėja“. Mažojoje Lietuvoje, Tolminkiemyje (ankstesnėje Rytų Prūsijoje, dabar – Karaliaučiaus sritis, Rusija), aštuonioliktajame šimtmetyje parašytas vienas seniausių ir išsamiausių literatūros kūrinių – poema „Metai“ – yra lietuviškos raštijos šedevras ir savojo laiko enciklopedija. Būtent „Metai“ yra tas universalus intelektualinio paveldo paminklas, be kurio skurdesnė būtų ne tik lietuvių, bet ir tarptautinė bendruomenė.

Pagrindinis Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo programos iniciatorius Lietuvoje yra Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, kurios dėka sudarytos sąlygos menininkams aktyviai Lietuvoje minėti K. Donelaičio jubiliejų.

2010-2013 m. Lietuvoje vykusių tapybos parodų ir bronzos liedinimo simpoziumų K. Donelaičio tema jungtinė paroda „Šimtmečio portretas“ meniškai atspindi istorinės, kultūrinės atminties turinį, o skirtingų menininkų kartų stilistikos įvairovė padeda suvokti ir perteikti asmenybės viziją, tautos gimimo plėtotę. Tuo pačiu paroda „Šimtmečio portretas“ yra galimybė parodyti  šalies kultūros unikalumą, stiprias ir kryptingas veiklas, susijusias su asmenybės, jo kūrybinio palikimo interpretavimu ir įamžinimu bei reprezentuoti vyraujančias profesionaliosios dailės tendencijas.

Paroda taps Görlitze vyksiančių Europos dienų pagrindiniu renginiu ir bus skirta Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai pažymėti.

Paroda tęsis iki gegužės 26 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės