2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vokietijoje žydų šeimai sugrąžintas nacių konfiskuotas paveikslas

Per Antrąjį pasaulinį karą nužudyto žydų kilmės prancūzų politiko ir pasipriešinimo lyderio paveldėtojams antradienį buvo sugrąžintas nacių atimtas paveikslas.
„Sėdinčios jaunos moters portretas“
„Sėdinčios jaunos moters portretas“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Vokietija Žydai

George'ui Mandeliui priklausęs Thomo Couture'o nutapytas „Sėdinčios jaunos moters portretas“ buvo rastas 2012 metais velionio kolekcininko Cornelius Gurlitto meno kolekcijoje, vokiečių pareigūnams atliekant tyrimą, susijusį su viena mokesčių byla.

Atsiskyrėliškai gyvenęs bavarų kolekcininkas 1,5 tūkst. meno kūrinių kolekciją paveldėjo iš savo tėvo Hildebrando Gurlitto. Šis buvo meno pirklys, prekiavęs nacių konfiskuotais meno kūriniais. Daugelis jų buvo atimti iš žydų, tačiau jų buvusių savininkų nustatymas vyksta lėtai, ir tik maža dalis kūrinių sugrįžo pas teisėtus jų paveldėtojus.

Kultūros ministrė Monika Gruetters, antradienį perduodama paveikslą G.Mandelio giminaičiams, pažadėjo daryti viską, kad pagrobtos meno vertybės būtų sugrąžintos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“