2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

XIV tarptautinio akordeono festivalio uždaryme – neprilygstamas Frankas Marocco

Akordeono muzikos troškulį festivalyje numalšins ilgai laukta žvaigždė, elitinis Holivudo muzikos atlikėjas, legendinis džiazo akordeonistas Frankas Marocco. Jo atliekama muzika – tarsi skaniausias metų metus brandinto tauraus gėrimo gurkšnis, derantis ir su ryškiausių Holivudo žvaigždžių spindesiu, ir su svaiginančiais džiazo galiūnų skrydžiais.
Frankas Marocco
Frankas Marocco / Asmeninio archyvo nuotr.

XIV tarptautinio akordeono festivalio uždarymo koncerte šv.Kotrynos bažnyčioje lapkričio 12 dieną 19 valandą F.Marocco gros su lietuvių džiazo grandais – Eugenijumi Kanevičiumi (kontrabosas), Dariumi Rudžiu (mušamieji) ir Artūru Chalikovu (gitara).

Aštuoniasdešimtmetį perkopęs muzikos titanas nenuilstamai koncertuoja su talentingiausiais džiazo atlikėjais visame pasaulyje ir yra pripažintas kaip daugiausiai įrašinėjantis ir labiausiai vertinamas akordeonistas. Aštuonis kartus iš eilės Nacionalinė įrašų meno ir mokslo akademija (N.A.R.A.S) jį nominavo vertingiausio įrašų atlikėjo apdovanojimui, du kartus paskelbė laimėtoju. Šį laimėjimą lėmė ilgametis darbas Holivudo įrašų studijose: daugiau nei 300 filmų ir 250 televizijos garso takelių skamba jo įrašyta muzika. Keletas iš jų – „Daktaras Živago“, „Krikštatėvis“, „Atgal į ateitį“, „La troškinys“, „Žaislų istorija“, „Lobių planeta“, „Rokis 3“, „Karibų piratai“, „Čarlio angelai“.

Unikalus menininkas bendradarbiavo su begale įvairaus žanro žvaigždžių – nuo Franko Sinatros iki „Pink Floyd“ ir Madonnos.

Įgyvendinusio amerikietiškąją svajonę Franco Marocco gyvenimo filosofija stulbinančiai paprasta: „nors aš susikūriau patogų gyvenimą, niekuomet nelaikiau pagrindiniu tikslu uždirbti kuo daugiau pinigų. Išėjo geriausiai, kaip galėjo būti. Tai reikalauja sąžiningumo, sunkaus darbo ir pasišventimo. Turi gerbti tai, ką darai“.

„Frankas Marocco pristato aukščiausio lygio kūrybinę improvizaciją nepatraukliu instrumentu. Jo įspūdingas pasirodymas tik patvirtina tai, jog ne instrumentas kuria muziką, o žmogaus, grojančio juo, kūrybiškumas ir vaizduotė“ – rašo Donas Heckmanas iš „Los Angeles Times“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“