TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ypatingas kavos gyvenimas

Kavos kultūros dienos. Užsakovo nuotr.
Kavos kultūros dienos. Užsakovo nuotr.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kava nėra tik gėrimas. Kava tai procesas. Ragaujančiam – naujas atradimas, kavos meistrui nuolatinis iššūkis. Iššūkis iš kavos gėrimo neatimti to, ką pačioje pradžioje kavos pupelei davė žemė, saulė, vėjas, vanduo.

Pačioje pradžioje, tik užaugintų kavos pupelių skonių įvairovė yra milžiniška. Tačiau pramoninis, dideliais kiekiais vykstantis skrudinimas skonius suvienodina. Taigi, jeigu iš tiesų pakaktų vieno, vidutinio kavos skonio, pasakojimą galėtume ir baigti. Bet mums norisi daugiau..

Tiems, kad įdomu atrasti ypatingas, skirtingo skonio kavas, o ne tiesiog kavą, reiktų pasakyti, jog kava turi daugiau negu tūkstantį poskonių. Taigi, rinktis yra iš ko. Kavos augintojai ir gamintojai, vienbalsiai sutaria, kad geriausio kavos skonio, ar poskonio nėra ir būti negali. Tai labai individualu. Tačiau svarbiausia yra dermė, skonių įvairovė, svyruojanti tarp rūgštumo, kartumo. Ir žinoma kavos šviežumas.

Didžiausias iššūkis kavos meistrams - leisti pupelei gyventi savo gyvenimą ir gamybos procese jos nesugadinti! Kitaip tariant, nepažeisti jos unikalumo: neperskrudinti, nesumaišyti senų pupelių su šviežiomis, atsakingai maišyti skirtingas pupelių rūšis, galiausiai tinkamai sumalti ir paruošti.

Taigi, pagrindine ypatingos kavos meistro užduotimi yra gamybos procese atskleisti geriausias kavos savybes ir kavos puodelyje leisti suskambėti tai natai, kurią į pupelę įdėjo Dievas. Kažkuria prasme, tai Dieviškosios simfonijos kūrimas, susidedantis daugiau, nei tūkstančio garsų. Ar girdite juos?

Ar simfoniją galima kurti pramoniniu būdu? Ko gero ne.  Norint išlaikyti unikalų kavos skonį, kiekvienas pupelių derlius turėtų būti ruošiamas atskirai, mažais kiekiais, kiek įmanoma palaikant jo unikalumą. Todėl svarbiomis žymėmis skonio žemėlapyje tampa šalys, regionai, plantacijos, rūšys, aukštis pagal kuriuos galima nuspėti būsimos kavos skonį ir aromatą. Belieka išsirinkti savo.

Kavos kultūros dienos 2015. Vasario 27 – kovo 1 d. Prekybos ir laisvalaikio centras Panorama. 

 

Ateik. Atrask. Ragauk. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą