Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 sausio 29d. 08:10

Žavės smuiko melodija

Į Lietuvos nacionalinės filharmonijos sceną smuikininkas grįžta po daugiau nei poros metų pertraukos.
Organizatorių nuotr. / Į Lietuvos nacionalinės filharmonijos sceną smuikininkas grįžta po daugiau nei poros metų pertraukos.

Neseniai iš Lenkijos grįžęs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras jau ruošiasi koncertui Vilniuje, kur visuomet yra laukiamas. Su klausytojais muzikantai susitiks jau penktadienį.

Simfoninės muzikos koncertų sezoną orkestras tęsia pristatydamas didžiųjų rusų klasikų ir prancūzų kompozitorių kūrinius. Skambės Sergejaus Prokofjevo „Penkios melodijos smuikui ir fortepijonui“, Henri Dutilleux Noktiurnas smuikui ir orkestrui „Sur le Même Accord“, Maurice‘o Ravelio Valsas, choreografinė poema dideliam orkestrui bei Sergejaus Rachmaninovo Trečioji simfonija.

Šią spalvingą programą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru rengia dirigentas Robertas Šervenikas. Programos solistas – plačiai pripažintas prancūziško repertuaro, retai atliekamos ir šiuolaikinės muzikos interpretatorius, Lietuvos publikai jau pažįstamas ir ne kartą Vilniaus scenoje klausytojų bei orkestro simpatijų sulaukęs prancūzų smuikininkas Philippe’as Graffinas.

Gyva smuiko legenda

Pasak užsienio spaudos, Philippe’o Graffino pasirodymai įstabūs savo virtuoziškumu, giliu lyrizmu ir išraiškos laisve, o muzikanto stiliaus išmanymas neprilygstamas tarp šiuolaikinių atlikėjų. Smuikininkas grojo su didžiaisiais mūsų laikų muzikais – Y.Menuhinu, M.Rostropovičiumi, M.Argerich, S.Commisiona. Jis nuolat bendradarbiauja ir su kitais muzikantais - violončelininkais ir pianistais. Ph.Graffinas yra kamerinės muzikos festivalio „Consonances“ (Prancūzija) įkūrėjas ir meno vadovas.

Smuikininkui kūrinių yra parašę daugelis dabarties kompozitorių. Pavyzdžiui, Vytautas Barkauskas jam dedikavo Ph.Graffinui Koncertą smuikui „Jeux“. Pastaraisiais metais Ph.Graffinas gastroliavo Korėjoje ir Japonijoje, Londono „Queen Elizabeth Hall“, grojo su Karališkuoju Liverpulio filharmonijos, Londono filharmonijos bei Prancūzijos nacionaliniu ir kitais orkestrais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive