Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės diena Panevėžyje: kalbos apie taršą ir gyva Žemės figūra

Žemės diena
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Žemės diena
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vidurdienį Panevėžyje, Laisvės aikštėje buvo iškelta Žemės vėliava. Taip Aukštaitijos sostinė paminėjo kovo 20-ąją, kuri visame pasaulyje laikoma Žemės diena.

Prie Panevėžio miesto savivaldybės surengto Žemės dienos minėjimo metu skautai šalia Lietuvos trispalvės ir Panevėžio miesto herbo iškėlė ir Žemės vėliavą. Į Žemės dienos šventę, kaip jau tapo įprasta, susirinko gausus būrys panevėžiečių, o aktyviausiais šventės dalyviais tapo miesto mokyklų moksleiviai.

Sveikinimo žodį tarė miesto vadovai, o apie ekologines problemas ir būtinybę puoselėti gamtą prabilo ir miesto ekologijos skyriaus specialistė Rūta Taučikienė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemės diena
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemės diena

„Šią dieną norėčiau atkreipti visų jūsų dėmesį į mūsų planetoje kylančias problemas. Žmogus ilgą laiką teršė ir niokojo aplinką apie tai net nesusimąstydamas. Visi kartu turime siekti, kad mūsų planeta būtų švaresnė. Pradėti turėtume nuo savo aplinkos“, – sakė ekologė.

Šventę Laisvės aikštėje pagyvino Panevėžio pučiamųjų orkestras „Garsas“. Savo pasirodymus atliko ir miesto mokyklų moksleiviai. Galiausiai šventę vainikavo iš vaikų suformuota Žemės figūra. Ją sukūrė moksleiviai, į viršų iškėlę mėlynus popieriaus lapus.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemės diena
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemės diena

Šiemet Žemės diena Lietuvoje minima jau 23-ą kartą. Mūsų šalyje kovo 20-oji Žemės diena paskelbta 1992-aisiais metais, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos sprendimu. Jungtinės tautos Žemės dieną švenčia dar nuo 1971-ųjų. Dabar visame pasaulyje Žemės diena minima daugiau kaip 175 šalyse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą