Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 13d. 14:47

Žirafos kūrėjas apdovanojimo nesitikėjo (nuotraukos)

K. Kasparavičius su vaikais piešia žirafą
Alvydo Opulskio montažas / K. Kasparavičius su vaikais piešia žirafą

Penktadienį, paskelbus „Metų knygos rinkimų“ rezultatus, paaiškėjo, kad geriausia 2008-ųjų knyga vaikams tapo dailininko ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus kūrinys „Sodininkas Florencijus“. Tačiau šią džiugią žinią pats laureatas išgirdo tik įsidienojus, nes nuo ketvirtadienio Vilniaus knygų mugėje K. Kasparavičius su vaikais piešia tikro dydžio žirafą.

Dailininkas prisipažino, kad naujieną jam pranešė kolegė Sigutė Ach ir tai jį labai nustebino.

Ten taip pat turėjo ateiti labai miela panelė Žirafa – ir aš ją nupiešiau per du knygos puslapius. Ta mintis, kad ji turi būti aukštesnė, taip užkabino, kad dabar visuose susitikimuose su vaikais vis piešiam žirafą. Manau, kad ir ši žirafa ne paskutinė.„Tikrai nesitikėjau, nes geriausių metų knygų vaikams penketuke buvau ir pernai, ir užpernai. Aš galvoju, kad gal mano knygos per mandros, per sudėtingos... Gal dėl to jos nelabai patinka. Bet dabar... Na, tikrai nustebau, – lūpomis ir akimis šypsojosi vaikų apsuptas kūrėjas. – Juo labiau, kad „Sodininkas Florencijus“ yra iš viso labai keista ir mįslinga istorija...“

Užsijuosęs dailininko prijuostę, K. Kasparavičius per knygų mugę kasdien nuo 12 iki 14 valandos kartu su būriu vaikų piešia didžiulę žirafą, kuri pasibaigiant mugei pakibs „Litexpo“ rūmų palubėje. Vaikai nuolat tampo dailininko rankovę ar nedrąsiai klausia, kur jie galėtų papiešti. Kaip gerasis vaikų draugas, K. Kasparavičius nužiūri piešinyje laisvą vietą ir joje atsiklaupęs apibrėžia baliono, grybo ar kokio žvėrelio kontūrus. Netrukus juos apspinta būrys vaikų ir spalvina, spalvina.

„Ar gražiai nupiešėm?“, – klausinėja metų knygos vaikams laureato.

„Oi, labai gražiai“, – šiltai šypsosi dailininkas.

„Vaikai labai greitai piešia, reikia juos net pristabdyt, nes manau, kad nestabdant jie per vieną dieną tą žirafą ir nupieštų. Dabar žirafa 7 metrų, tai kitąmet gal reiktų jos ūgį padidint iki 20 metrų. – apie žirafos iš jo knygutės piešimą pasakojo menininkas. – Mano knygelėj „Kiškis Morkus Didysis“ piešiau, kaip kiškis ėjo į šokius. Ten taip pat turėjo ateiti labai miela panelė Žirafa – ir aš ją nupiešiau per du knygos puslapius. Ta mintis, kad ji turi būti aukštesnė, taip užkabino, kad dabar visuose susitikimuose su vaikais vis piešiam žirafą. Manau, kad ir ši žirafa ne paskutinė – gal bus dar ir didesnių.“

Tačiau dailininkui nesvarbūs rekordai – jo akys žiba būnant kartu su vaikais. Jis šypsodamasis prisipažįsta, kad piešiant žirafą vaikų indėlis – daug didesnis. Prie dailininko vis prieina vaikai ir prašo autografo, o jis vietoj autografo, turėdamas laiko, nupiešia vieną kurį savo knygos herojų.

Mažieji mugės lankytojai dar gali spėti prisidėti prie tikrų tikriausios žirafos kūrimo – šeštadienį ir sekmadienį nuo 12 valandos dailininkas K. Kasparavičius padėjėjų lauks kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas