Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar žinojai, kad XIX amžiuje nusikaltėlius nustatydavo pagal kaukolės formą?

Kaukolė
Photos.com / Kaukolė
Šaltinis: 15min
0
A A

XIX amžiaus pradžioje buvo manoma, kad pagal kaukolės formą galima spręsti apie organus, esančius smegenyse, ir taip nustatyti apie tam tikras žmogaus savybes. Šią sritį tyrė frenologija – pseudomokslas, paremtas tuo, kad iš žmogaus kaukolės formos galima gauti žinių apie jo charakterį, pomėgius, protinius gabumus ir panašiai.

Frenologija teigia, kad smegenyse egzistuoja atitinkami organai, atsakingi už visas šias žmogaus savybes, apie kurias galima spręsti vien apžiūrėjus matomą galvos dalį. Frenologijos pradininkas buvo Franzas Josephas Gallas, XIX amžiaus vokiečių chirurgas. Ši teorija turėjo didelį populiarumą XIX amžiuje, vėliau buvo pripažinta pseudomokslu.

F.J.Gallas manė, kad kiekvienas kaukolės paviršiaus iškilimas atitinka po juo esančio smegenų regiono padidėjimą, ir kad beveik bet kuris iškilimų derinys gali būti susietas su tam tikra charakterio savybe ar psichiniu sutrikimu. Paryžiaus Mokslų Akademija pasmerkė F.J.Gallo nemokslinį požiūrį ir, remiantis fiziologo Marie Jeano Pierre Flourenso eksperimentais, jo darbas buvo diskredituotas.

„Tyrėjų naktyje“ Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas kviečia susipažinti ir pagilinti savo žinias psichologijos srityje: rugsėjo 23 d. rengiamos viešos paskaitos, parodomieji psichofiziologiniai eksperimentai, diskusija su psichologu.

Daugiau informacijos apie „Tyrėjų nakties“ renginius rasite tinklalapyje www.tyrėjųnaktis.lt ir socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtoje grupėje.

„Tyrėjų naktį“ rengia Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universitetu, Klaipėdos universitetu, Lietuvos energetikos institutu, Socialinių inovacijų institutu, Šiaulių universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universitetu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Naktis Kaukolė
Sužinokite daugiau