Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 11:28

4-ojoje Kauno tarptautinėje grafikos bienalėje – apie šviesos prigimtį

Marija Marcelionytė-Paliukė – „Niekada negali žinoti, kada tai bus tavo kova“
Marija Marcelionytės-Paliukės darbas / Marija Marcelionytė-Paliukė – „Niekada negali žinoti, kada tai bus tavo kova“

A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V.Putvinskio g. 64, Kaune, balandžio 29 d., ketvirtadienį, 17 val. vyks 4-osios Kauno tarptautinės grafikos bienalės „Šviesos prigimtis“ atidarymas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

4-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Šviesos prigimtis“ akcentuoja grafiką kaip hibridinę meno kryptį ir į grafikos meno kūrinį siūlo žvelgti kaip į šiuolaikinėmis medijomis papildytą, socialines aktualijas reflektuojančią kūrybą.

Pasak Kauno tarptautinės grafikos bienalės kuratoriaus Evaldo Mikalauskio, 2021 m. bienalės tikslas – pristatyti fizines ir ne tik fizines šviesos sąvokas, sujungti tradicinę ir netradicinę grafiką, ją papildyti technologijomis, skleidžiančiomis šviesą. Fizikoje šviesa sklinda bangomis ir dalelėmis, o grafikoje ji kuriama rėžtuko štrichais, linijomis, taškais ir kitais būdais.

Projekto pavadinime figūruoja fizikos kontekstas.

„Projekto pavadinime figūruoja fizikos kontekstas. Tai kvietimas įvertinti ne iki galo suvoktą individualios kūrybos procesą, kadangi tiek fizikoje, tiek savo kūryboje nuolat siūlome alternatyvias regimo pasaulio versijas. Grafika šiame projekte traktuojama kaip šviesos spektras, menininkas – kaip jį skleidžianti prizmė, meno kūrinys virsta šviesos objektu. Asociatyviai grafikos technika primena fotonus. Išdidinus kūrinius, jūs pamatytumėte grafikos meno mikropasaulio – šviesos / tamsos garso takelį“, – teigia menotyrininkas Ignas Kazakevičius.

Julijos Račiūnaitės darbas/Julija Račiūnaitė „Gintarinė vaistinė“
Julijos Račiūnaitės darbas/Julija Račiūnaitė „Gintarinė vaistinė“

Pirmoji Kauno grafikos bienalė „Kultūros linija“ įvyko 2015 m. ir sukėlė didelį Lietuvos meno bendruomenės ir visuomenės susidomėjimą. Tai buvo pirma plataus diapazono apžvalga, po ilgo laiko pristačiusi grafinius menininkų eksperimentus. Bienalė šia linija susiejo asmeninę grafikos atlikimo kultūrą ir grafinę kultūrą plačiąja prasme. Po to vykusi bienalė „Fragmento evoliucija“ eksperimentavo su tradicija ir siūlė susitelkti ties asmeniniais ieškojimais. Trečioji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Grožis“ grįžo prie dar 2015 m. iškelto siekio parodų lankytojams pristatyti darbus, atliktus klasikinėmis grafikos technikomis, ir atskleisti žiūrovui, kad grožis yra įvairiapusis ir atpažįstamas ne visuomet įprastomis formomis.

4-ojoje grafikos bienalėje pristatomi šie užsienio ir Lietuvos menininkai: Albert Pema (Prancūzija), Alberto Balletti (Italija), Anna Trojanowska, Krzysztof Tomalski, Sebastian Laszczyk, Vinicius Libardoni (Lenkija), Hilda Lindström (Švedija), Bohdan Lokatyr, Olesya Dzhurayeva (Ukraina), Ovidiu Petca (Rumunija), Víctor Manuel Hernández Castillo (Meksika), Victoria Bilogan ir Roger Alsop (Australija), Audronė Petrašiūnaitė, Eglė Kuckaitė, Eimutis Markūnas, Elena Grudzinskaitė, Eugenijus Nalevaika, Gintautas Vaičys, Gražina Kaščionienė, Inga Dargužytė, Jolanta Mikulskytė, Julija Račiūnaitė, Linas Blažiūnas, Marija Marcelionytė-Paliukė, Matas Dūda, Naglis Baltušnikas, Patricija Gilytė, Raimundas Krukonis, Sigita Dackevičiūtė, Toma Šlimaitė-Bubelienė, Vaiva Kovieraitė-Trumpė, Virginijus Malčius, Živilė Minkutė (Lietuva).

Krzysztof Tomalski darbas/Krzysztof Tomalski „Genesis VII dla astrofizyków“
Krzysztof Tomalski darbas/Krzysztof Tomalski „Genesis VII dla astrofizyków“

Pagrindinės parodos atidarymas – 2021 m. balandžio 29 d.

16 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas),

17 val. A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V. Putvinskio g. 64, Kaunas).

Vilniaus dailės akademijos studentų grafikos meno lydinčioji paroda – 2021 m. balandžio 29 d. (lankymas nuo 15 val.)

VDA Kauno fakulteto galerija (Muitinės g. 2).

Parodą lankyti galima iki 5 asmenų grupei, iš anksto susitarus el.paštu kaunofakultetas@vda.lt

Veiks iki gegužės 17 d.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, oficialūs bienalės atidarymo renginiai vyks lauke.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/