Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 6d. 14:21

Akcijoje „Einanti paroda“ dalyvavę menininkai: tai ne protestas, o bandymas susikalbėti

Eglė Tamulevičiūtė proteste „Einanti paroda“ Interviu
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Protestas „Einanti paroda“
Šeštadienį vykusioje taikioje eisenoje-proteste „Einanti paroda“ dalyvavę menininkai 15min atkreipė dėmesį, kad renginys veikiau ne protestas, o „dar vienas kuriančių žmonių būdas atkreipti dėmesį, jog gyvename ne vien tik duona“. Jie taip pat pažymėjo neteisybės jausmą, mat parduotuvės dirba, o meno įstaigos, galinčios užtikrinti saugumą, – ne.

Birutė Nomeda Stankūnienė: tai ne protestas, o bandymas susikalbėti

Eisenoje dalyvausi tapytoja Birutė Nomeda Stankūnienė 15min teigė:

„Aš neprotestuotu, o palaikau. Ši akcija man yra kūrybinė akcija, nes atsivėrimas nėra protestas. O atsiverti galerijoms, muziejams, meno ir kultūros įstaigoms yra labai svarbu. Mano vidinis apsisprendimas buvo pagalvojus, kiek kvadratinių metrų tenka vienam žmogui besilankant Šiuolaikinio meno centre bei koks ten šansas užsikrėsti... Meno erdvių lankymas, kūryba – tai vienas iš būdų išbūti.

Meno erdvių lankymas, kūryba – tai vienas iš būdų išbūti.

Niekas nevertina psichologinės įtampos, streso, kurį išgyvena kūrėjai. Tai viena saugiausių profesijų. Mano manymu, žiūrėdamas į meno kūrinį stebėtojas lygiai taip pat yra kūrybiniame akte ir turi šansą sublimuoti sąvają įtampą.“

„Tai ne protestas, tai šūktelėjimas, bandymas susikalbėti“, – pažymėjo menininkė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Birutė Nomeda Stankūnienė proteste „Einanti paroda“
Arno Strumilos / 15min nuotr./Birutė Nomeda Stankūnienė proteste „Einanti paroda“

Andrius Makarevičius: menininkai jaučia neteisingumą

Atėjau į protestą, nes jaučiame neteisingumą menininko atžvilgiu, teigė tapytojas Andrius Makarevičius. „Parduotuvės puikiai veikia, o galerijos ir muziejai, kur žmonių skaičių nesunkiai galima reguliuoti, vis dar uždaryti“, – 15min sakė pašnekovas.

Į „Einančią parodą“ A.Makarevičius atsinešė paveikslą „Karantininis autoportretas“. „Aš jį nutapiau iškart po Naujųjų metų. Kadangi visada tapiau aplinką, tai karantino metu labiau susidomėjau savimi, savo aplinka. Todėl ir nutapiau savo autoportretą su buteliais“, – juokavo.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Andrius Makarevičius proteste „Einanti paroda“
Arno Strumilos / 15min nuotr./Andrius Makarevičius proteste „Einanti paroda“

Eglė Tamulevičiūtė atsinešė raganosį

„Aš esu baigiau grafijos magistrą Vilniuje ir šiuo metu su savimi neturiu daugiau darbų, bet štai turiu raganosį. Atėjau su minimalizmu. Pamačiau, kad šią akciją organizuoja mano labai sena pažįstama iš to paties krašto ir pagalvojau, kad žinoma reikia atkreipti į tai dėmesį! Tos virtualios parodos... nuo jų jau akys baigia išvarvėti.

Tos virtualios parodos... nuo jų jau akys baigia išvarvėti.

Štai maximose gali būti tuntai žmonių, o galerijose, kuriose tikrai nėra grūsčių, vis dar uždarytos. Tiesiog nemarinkime savo sielų ir leiskime kultūrai įvykti, todėl čia organizuojama akcija nėra kažkoks protestas. Tai dar vienas kuriančių žmonių būdas atkreipti dėmesį, jog gyvename ne vien tik duona“, – teigė Eglė Tamulevičiūtė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Eglė Tamulevičiūtė proteste „Einanti paroda“
Arno Strumilos / 15min nuotr./Eglė Tamulevičiūtė proteste „Einanti paroda“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/