Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 16d. 19:00

Akibrokštas Kauno menininkui: dėl valdininkų žioplumo sunaikintas pradėtas tapyti meno kūrinys

Sunaikintas įpusėtas menininko kūrinys
Morfai nuotr. / Sunaikintas įpusėtas menininko kūrinys

Pseudonimu Morfai save pristatantis menininkas Timotiejus Norvila nuotaikingais piešiniais puošia įvairias Kauno vietas. Birželio 10 d. Nemuno pakrantėje jis ėmė kurti dar vieną kūrinį, kai netikėtai sulaukė akibrokšto – du „Kauno tiltų“ darbininkai ėmė ir uždažė jo piešinį. „Kauno valdžia pati užsakė jį nupiešti, pati užsakė jį ir panaikinti“, – stebėjosi menininkas. Įmonė dailininko atsiprašė.

Pagal „Mažųjų sienų projekto“ sumanymą abiejuose pėsčiųjų tilto į Nemuno salą pusėse turėjo atsirasti du piešiniai: „Skėtis“ ir „Dangaus gabalėlis“. Patvirtinimo piešti T.Norvila-Morfai iš Kauno miesto savivaldybės sulaukė birželio 7 d. Užbaigti kūrinį laiko jis turėjo iki metų pabaigos, tačiau nespėjo.

„Penktadienį atėjęs pratęsti savo kūrinio patiltėje Nemuno krantinėje radau du „Kauno tiltų“ darbuotojus, mikliai uždažinėjančius birželio 10 dieną pradėtą tapyti kūrinį. Nors piešinys suderintas ir su paveldosauga, ir su Kauno miesto savivaldybe (būtent ji ir Kultūros taryba jį ir finansuoja), įmonės darbuotojams tai nerūpėjo.

Pasak „Kauno tiltų“ vadovo, jie, savivaldybės užsakymu, perdažo 10 patilčių. Komiška situacija: savivaldybė pati užsako išpiešti tilto kolonas ir pati jas užsako uždažyti. Lyg tyčia: stovi dešimtmečiais niekam neįdomios patiltės, kol nepradedi piešti. Teks viską perpiešti iš naujo“, – teigė ne vieną piešinį laikinajai sostinei dovanojęs menininkas.

Pasak jo, tai jau ne pirmas kartas, kai darbus vykdančios įmonės visai aklos menui. Nesenai panašiai buvo sunaikintas „Nykoka“ gatvės meno festivalio metu sukurtas brito menininko Johno Nippero kūrinys po Varnių tiltu.

„Nuoširdžiai apgailestaujame dėl šio incidento ir atsiprašome dailininko – palaikome kultūrines iniciatyvas ir džiaugiamės, kad miestas, kuriame mes esame įsikūrę, suteikia erdves meniškoms idėjoms. Esame pasirengę suteikti menininkams techninę ar kitokią pagalbą, kad kūriniai gimtų, kur jiems numatyta“, – dėl to, kas įvyko, apgailestavo „Kauno tiltų“ komunikacijos specialistė Giedrė Samulionytė-Lekavičienė.

Pasak jos, prieš atliekant dažymo darbus minėtoje teritorijoje, „Kauno tiltų“ darbų vykdytojas kartu su Kauno miesto savivaldybės atstovu apžiūrėjo tvarkomas miesto erdves bei gavo konkrečius nurodymus, kur grafičiai (ne meno kūriniai) turi būti uždažyti. Šių darbų tikslas taip pat buvo padaryti miestą gražesnį.

„Deja, paaiškėjo, kad konkreti dailininko piešinių vieta nebuvo įvardyta kaip kūrybinei iniciatyvai paliekama erdvė, todėl bendrovės darbininkai atliko dažymo darbus pagal sutartį su savivaldybe. Nesusipratimą lėmė nesusikalbėjimas tarp užsakovo ir mūsų darbuotojų, galbūt žmogiškasis faktorius. Norime bent šiek tiek ištaisyti šią skriaudą, menininkui iš savo pusės pasiūlydami jau minėtą techninę pagalbą. Tikimės, kad ateityje tokie incidentai nepasikartos.“, – paaiškino ji.

Po incidento dailininkas susisiekė su „Kauno tiltų“ darbuotoju ir atsiuntė planą, kuriame aiškiai sužymės vietos, kur bus menininkų kūriniai ir kur negalima vykdyti dažymo darbų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos