Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gruodžio 3d. 15:35

Atidaroma Vytauto Gečo vieno kūrinio paroda „romance & junction“ galerijoje „apiece“

Vytautas Gečas
Organizatorių nuotr. / Vytautas Gečas
Vieno šiuolaikinio vaizduojamojo meno ir / ar konceptualaus dizaino kūrinio galerijoje „apiece“ pristatomas Vytauto Gečo kūrinys „romance & junction“. Paroda atidaroma jau šiandien, Gruodžio 3d. 19val., ir veiks iki Sausio 18d. Paroda eksponuojama už stiklo - tad ją aplankyti galite visą parą net spetynias dienas per savaitę, rašoma pranešime spaudai.

Galerijos pristatomą šiuolaikinio autorinio dizaino kūrėją Vytautą Gečą domina dizaino kūrybos proceso ir rezultato subjektyvumas – suvokimo, formos ir funkcijos ribos. 2018 m. pradėtame tyrime dizaineris referuoja į perdėtai gausaus ir sudėtingo dekoro, išryškėjusio baroko ir rokoko laikotarpyje, absoliutų nuvertėjimą šiandienos kontekste. Naujausiame menininko kūrinyje siekiama įveiklinti dekoro elementus ir suteikti jam naują – romantinę – prasmę bei fizinę vertę.

„romance & junction“ kūrybinis procesas – tęstinis eksperimentas su mazgo konstrukcija, kuri tampa elementu, jungiančiu baldo / daikto struktūrą į bendrą funkcinį naratyvą. O praktinių eksperimentų su šiuolaikinėmis medžiagomis ir technologijomis eigoje mazgas savo ruožtu tampa įvairias stilistikas ir laikotarpius jungiančiu elementu. Pasitelkus žaismingą požiūrį, visa tai įkūnijama eklektiškame konceptualaus dizaino, kaip interjero aksesuaro, kūrinyje.

Organizatorių nuotr./Paroda
Organizatorių nuotr./Paroda

Vytautas Gečas (g. 1987) kuria konceptualiojo dizaino srityje. Eksperimentuodamas su kontekstu ir subjekto suvokimu, jis pasitelkia sudėtingumą, fragmentiškumą, sluoksniavimą ir mišrias nuorodas. Šiuo metu V.Gečas studijuoja Vilniaus dailės akademijos dizaino krypties meno doktorantūroje, jo sukurti dizaino objektai pristatomi tarptautinėse parodose. Menininkas taip pat kuruoja įvairias dizaino parodas Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos kuratorės: Milena Černiakaitė ir Aušra Trakšelytė

Parodą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/