Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 3d. 11:05

Buvusioje areštinėje – vieno kūrinio paroda „Pliažas“

Venecijos meno bienalėje dalinti plastikiniai maišai šlapiems skėčiams susidėti tapo menininko D. Kolomyckio kūrinio dalimi
Venecijos meno bienalėje dalinti plastikiniai maišai šlapiems skėčiams susidėti tapo menininko D. Kolomyckio kūrinio dalimi

Birželio 5 d. buvusioje areštinėje, viename iš Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių, jaunosios kartos tarpdisciplininio meno kūrėjas Denisas Kolomyckis atidaro vieno kūrinio parodą „Pliažas“, rašoma pranešime žiniasklaidai

Kūrinio idėja kilo lankantis 2019 metų Venecijos meno bienalėje. Tądien smarkiai lijo ir į Arsenalo pastatą užsukę lankytojai buvo kviečiami palikti savo šlapius skėčius plastikiniuose „La Biennale Di Venezia“ maišuose.

„Čia dingtelėjo mintis paimti kiek įmanoma daugiau tų maišelių. Kol juos gnybdavau po tris keturis vienu metu, draugė Eglė mane užstodavo nuo apsauginių, kurie tikrino įeinančius ir išeinančius lankytojus. Kai pavargdavau – pasikeisdavome. Tada ji bandydavo paimti jų kuo daugiau“, – pasakoja menininkas D. Kolomyckis.

Plastikiniai maišeliai iš Venecijos, meno kūriniu tapo jau Lietuvoje: „Praėjus metams po Lietuvos laimėjimo Venecijos bienalėje, „Rupert“ meno rezidencijoje Valakampiuose Venecijos maišelius maksimaliai išdidinau ir visus, kiek jų pavyko „prisigrobti“, užpildžiau smėliu. Tačiau kitaip nei Arsenale Marina Militare naudotas smėlis, šis – iš žymiausio sovietmečio paplūdimio Vilniuje.“

Menininko teigimu, savo pristatomu kūriniu jis ne tik tiesiogiai referuoja į 2019 m. Venecijos meno bienalėje lietuvių pristatytą operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“, keldamas ekologijos, vartotojiškos visuomenės problemas, bet kartu permąsto laisvės sampratą, solidarumo ir protesto galimybes.

„Kodėl mes bijome prižiūrėtojo akies, grobdami nemokamus ir visiems dalijamus maišelius? Ar vieno žmogaus godumas nepažeidžia kitų laisvės? Areštinės kontekste kyla klausimas, ar tik legalus veiksmas yra moralus? Ar mes išties esame lygūs? Kodėl tik apdovanotas smėlis tapo vertingesnis? Kaip nepaskęsti įvaizdžiais paremtame plastiko pasaulyje ir išdrįsti aktyviai ginti laisvę kurti? Koks vaidmuo šiuose procesuose tenka menininkui, kultūrai ir institucijoms – tokius klausimus kelia kūrinio autorius“, – teigia parodos kuratorė Indrė Urbelytė.

D. Kolomyckio paroda „Pliažas“ Buvusioje areštinėje, T. Kosciuškos g. 1, veiks iki liepos 6 d.

Apie autorių

DENISAS KOLOMYCKIS (g. 1992 m. Vilniuje) – lietuvių tarpdisciplininio meno kūrėjas, aktorius, šokėjas ir performanso menininkas. Mokėsi Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriuje. Kurį laiką studijavo Londono Šokio ir dramos konservatorijoje. Išvykęs į Niujorką dirbo su režisieriumi Jonu Meku, Lietuvoje – su Šarūnu Bartu, Romu Zabarausku. Denisas yra rodęs savo darbus Lietuvoje ir daugelyje kitų Europos valstybių, taip pat JAV, Rusijoje ir Kaukazo šalyse.

Per pastaruosius metus pristatė fotografijų parodas, spektaklius, eksponavo tapybos darbus ir instaliacijas, susijusias su žmogaus teisių problematika. Dabar D.Kolomyckis studijas tęsia Vilniaus dailės akademijoje Skulptūros katedroje.Kūrinys pradėtas kurti prieš metus, baigtas „Rupert“ meno rezidencijoje Vilniuje.

Temos: 1 Paroda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:57
01:32
15:28

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas