Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Druskininkuose – S.Eidrigevičiaus paroda „Hommage à Čiurlionis“

Rugpjūčio 31-ąją 17 val. M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose bus atidaryta Stasio Eidrigevičiaus paroda „Hommage à Čiurlionis“.
S.Eidrigevičiaus paroda „Hommage à Čiurlionis“
S.Eidrigevičiaus paroda „Hommage à Čiurlionis“ / Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuotr.

„Tapytoją, grafiką, režisierių S.Eidrigevičių nuo pat mokyklos suolo lydėjo M.K.Čiurlionis – kaip Lietuvos meno ikona. Dailininkus vienija naudojamų technikų bendrumas: pastelė, tempera, akvarelė, pieštukas. Taip pat paukščių, gyvūnų, daiktų ir erdvės simbolinis traktavimas. Trečias bendrumas – meilė raidei“. – taip autorių pristato parodos organizatoriai.

„Žiūrėdamas į Čiurlionio paveikslą „Jūra“, pakilusioje bangoje matau trijų raidžių junginį – MKČ. 2000–2001 m. kilo mintis tas tris raides – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – įprasminti savaip, piešiant jo portretų ciklą, kur veidas pasislėpęs tarytum už trijų raidžių kaukės“, – sako S.Eidrigevičius.

Parodoje „Hommage à Čiurlionis“ dailininkas kalba apie didžiojo Lietuvos menininko pagerbimą, savitą jo atminimo įamžinimą. Tai įspūdžių pėdsakai iš artimiausių jo kelionių, kai, viešėdamas Krokuvoje, gavo dovanų dvi tuščias eskizų knygeles. „Ant viršelio – M.K.Čiurlionio portretas. Iškart piešiu ant jo veido, tartum atlikdamas pastaruoju metu taip madingas tatuiruotes. Viršelis papuoštas. Kas bus baltuose lapeliuose?“ – savo įspūdžiais apie parodos gimimą dalijasi jos autorius.

S.Eidrigevičius gimė 1949 m. Mediniškių kaime, Pakruojo rajone. 1968 m. baigė Kauno S.Žuko taikomosios dailės technikumą, 1973 m. – Valstybinį dailės institutą (dab. Vilniaus dailės akademija). Nuo 1980 m. menininkas gyvena Varšuvoje. Įvairiose šalyse yra surengęs daugiau kaip 100 individualių parodų, kuriose eksponavo paveikslus, grafikos darbus, ekslibrisus, plakatus, miniatiūras, pasteles, fotografijas.

Ne viena tautiečių karta yra užaugusi su S.Eidrigevičiaus iliustruotomis pasakų knygomis. Menininkas rengia performansus, akcijas, instaliacijas, scenografijas, yra sukūręs unikalius dailės žanrus – kaukes ir vadinamuosius sielvartus (lenk. smutki).

S.Eidrigevičiaus autoriniai spektakliai „Baltas briedis“ (1993) ir „Medinis žmogus“ (2007) yra rodyti Varšuvos teatre „Studio“. Menininkas yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (2001) ir daugybės tarptautinių premijų laureatas. 2000 m. S. Eidrigevičius yra apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu. Japonijos Otaru mieste veika jo vardo muziejus – Hiroko Mori & Stasys Museum. Pasaulinio garso menininko vardu Panevėžyje šiuo metu kuriamas modernus Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC).

Paroda veiks iki spalio 5-osios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai