Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos parke – milžiniška Sassono Sofferio skulptūra

Sasson Sofferm „Midmien“
Sasson Sofferm „Midmien“
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Šių metų liepos 30 d. 12 val. netoli Vilniaus esančiame Europos centro muziejuje Europos parke bus pristatyta milžiniška visuomenei žymaus menininko Sasson Sofferio (1925–2009) skulptūra „Midmien“.

Talentingas tapytojas ir skulptorius gimė Bagdade (Irakas), o pripažinimo sulaukė Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pirmąsias piešimo pamokas jis gavo iš savo tėvo jo studijoje, vėliau, paaštrėjus arabų konfliktui su Izraeliu, pasitraukė į Iraną, o dar vėliau – į Jungtines Amerikos Valstijas. 1950–1954 m. Sofferis studijavo meną Niujorke, Bruklino koledže, kur tuo metu dėstė Adas Reinhardas, Burgoine Dilleris ir Markas Rothko. Pastarasis tapo jo gyvenimo draugu ir mentoriumi, rėmusiu Sofferį per visą jo karjerą.

Sofferio kūrybą įkvėpė Paul Klee ir Joano Miro kūryba. 1958 m. Niujorke jis surengė pirmąją personalinę parodą, o 1962 m. žurnale „Art in America“ („Amerikos menas“) buvo pristatytas kaip naujasis talentas. Nuo 1963 m. Sofferis pradėjo kurti trimačius meno kūrinius ir tapo plačiai žinomas kaip viešų erdvių menininkas, kuriantis konceptualias ir abstrakčias skulptūras. Kiek vėliau menininkas savo trimačiams sumanymams pradėjo naudoti nerūdijančio plieno vamzdžius ir stiklą.

Menininkas surengė daug parodų JAV, o Niujorko Whitney, Albright-Knox, Indianapolio muziejuose ir erdvėse jo darbai tapo nuolatinių ekspozicijų dalimi. Paskutinės penkios ekspozicijos, dar jam gyvam esant, buvo surengtos Grandstreet galerijoje Niujorke.

1998 m. buvo įsteigtas Sassono Sofferio fondas (Sasson Soffer Foundation). 2006 m. East Hamptono miestui fondas perleido 5 akrus žemės Sofferio skulptūrų parkui įkurti.

Sassono Sofferio fondas padovanojo Europos parko muziejui skulptūrą „Midmien“, kuri buvo sukurta aštuntojo dešimtmečio pradžioje. Ši nerūdijančio plieno skulptūra sujungia muziką ir vizualųjį meną. Tai menininkui ypač būdingas darbas, jo kūrybos „vizitinė kortelė“.

Europos parko įkūrėjo nuomone, Sassono Sofferio kūrinys Europos parke – tai tikro modernaus meno skulptūra, kokių dabar retai bepasitaiko. „Džiugu, kad nuo šiol Europos parko lankytojai galės mėgautis puikiu ekspresionistiniu bei virtuoziškai meistriškai atliktu, milžinišku ir visai netrikdančiu gamtinės aplinkos talentingo menininko darbu“, – sako Gintaras Karosas.

Europos parkas – yra pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama daugiau kaip 100 įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų. Europos parkas laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. Muziejaus kolekcijoje – žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų darbai. Kasmet Europos parką aplanko dešimtys tūkstančių Lietuvos ir užsienio lankytojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau