Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2020 07 10, 17:55

Fluxus tiltas Bernardinų sode tapo krioklių instaliacija

Visai greta Bernardinų sodo Vilniuje esantis Fluxus tiltas penktadienį įgavo naują rūbą – apsipylė dviem 12 metrų vandens kriokliais, kaip „SPOT“ Gatvės teatro festivalio dalis. Instaliacijos pavadinimas prakriti reiškia gamtą, šaltinį ir pirmapradę, apčiuopiamąją, materialią būseną, po kuria slypi išsilaisvinimas, teigia kūrinio koncepcija.
news_5f0831b85eac8e767f06.jpg
Meninė instaliacija „Prakriti“

„Kiekvieną akimirką pasaulis kinta – nėra dviejų vienodų aušrų, kaip nėra dviejų vienodai tekančių srovių. Ši nepamainoma ir nevaldoma kaita į Žemės veidą įnešą tą žavesį, tą unikalų, nereplikuojamą grožį, kurį taip bando atkartoti viską kontroliuoti bandantis žmogus, o technologijos neretai bando atsiriboti nuo gamtos, nei būti jos bendražygiu“. Taip liudija meninės instaliacijos „Prakriti“ aprašymas, skatindamas ekosistemos santarvę.

„Simetriškų krioklių duetas – technologinis, net kiek ironiškas žmogaus sukurtas „gamtos“ stebuklas, iliustruojantis, kad maži bendradarbystės ir bendrystės gestai gali rezonuoti daug didesniuose masteliuose. Ši instaliacija skatina įsiklausyti gamtos – taip, kaip ji įsileidžia žmogų, jo civilizuotas konstrukcijas; taip ir žmogus be baimės turėtų įsileisti gamtą ir stichiją į save ar savo namus“, – apie instaliacijos prasmę pasakoja autorius, vizualiojo meno atstovas Oskaras Gudas.

Meninė instaliacija „Prakriti“
Meninė instaliacija „Prakriti“

„Neretai mes net nepilnai suprantame, kas ta natūrali gamta – esame ją įpratę matyti jau su žmogaus įtakos padariniais“, – sako jis.

Menininkas dar praėjusių metų gruodį Vilniaus miestui pristatė savo, kaip pats vadina, „kolaboraciją su gamta“. Buvusio Lukiškių kalėjimo kieme buvo įkurta Alternatyvi Kalėdinė erdvė, kurios pagrindinis akcentas – iš vandens krioklių sukonstruota Kalėdinės eglutės instaliacija, kuri, paspaudus vienintelei praėjusios žiemos šalnai, iš tekančios virto į bene juvelyriškai statišką – šalna instaliaciją sumezgė į ledo skulptūrą.

Prakriti – naujausias Oskaro darbas, tęsiantis kolaboracijos su gamta tematiką.

„Instaliacija turi transformatyvų pavidalą ir reaguoja į aplinką – tik pamėginkite aplankyti ją lietui lyjant ir suprasite patys, – prasitaria menininkas. – Pačiam smalsu išvysti, kaip instaliacija galutinai susiformuos ar transformuosis.“

Meninė instaliacija „Prakriti“
Meninė instaliacija „Prakriti“

Vienu skruostu šildoma vakaro saulėlydžio, iš kitos pusės pasveikinama saulėtekio, instaliacija kaskart įgauna vis skirtingą nuotaiką, kasdien kolaboruodama su vidurvasario saule, valiūkiška audra ar gaiviu lietumi ir primena, kad žmogaus sukurtas grožis niekuomet neprilygs gamtos didybei – vardan to svarbu tai globoti.

„Prakriti“ lankytojų laukia liepos 9-13 dienomis, kasdien tekėdama nuo 16:00 iki pat vidurnakčio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą