Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 4d. 14:14

Geriausi Lietuvos spaudos fotografų darbai grįžta į Kauną

Parodos kabinimo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Parodos kabinimo akimirkos

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje pradeda veikti fotografijų paroda „Lietuvos spaudos fotografija“.

Kone du dešimtmečius rengiamas spaudos fotografų konkursas Kaune lankosi vos antrą kartą. Paskutinį kartą paroda buvo eksponuojama praeitame dešimtmetyje Laisvės alėjos vitrinose. Šiemet Lietuvos Spaudos Fotografų Klubas kviečia į 18-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ laureatų darbų parodos pristatymą Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje. Ši paroda – išskirtinis Lietuvos fotožurnalistų sukurtas metraštis, fotografijomis atskleidžiantis gyvenimo aktualijas.

Fotožurnalistai stebi ir vaizdais pasakoja, kaip visuomenėje jaučiasi žmogus. Ar šie vaizdai tampa simboliu, ar iliuzija – atsakomybė už tai tenka patiems fotografams ir leidėjams.

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ propaguoja aukščiausius vizualinės žurnalistikos standartus. Sugriežtintos ir kasmet pildomos konkurso taisyklės bei aukščiausių pasaulinių standartų laikymasis padeda išlaikyti visuomenės pasitikėjimą, kad konkurso laureatų jai suteikta vizualinė informacija, būdama įdomi ir įkvepianti, kartu yra patikima.

Fotografijų konkursui nuotraukas pateikė 111 autorių. Parodoje pristatomi nacionalinio konkurso laureatų – geriausių šalies spaudos fotografų darbai, atrinkti ir įvertinti tarptautinės vertinimo komisijos.

Parodoje eksponuojamos svarbiausių praėjusių metų šalies įvykių, aktualijų, asmenybių fotografijos, įvairiomis temomis atskleidžiančios socialinę, kultūrinę, politinę gyvenimo mozaiką ir susidėliojančios į bendrą šalies gyvenimo vaizdą.

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Lietuvos spaudos fotografų klubas“, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas yra atviras visiems Lietuvos žiniasklaidoje dirbantiems ar su ja nuolat bendradarbiaujantiems fotografams.

Nuo 2020 metų konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ toliau rengs Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) nuo kovo 6 d. iki balandžio 5 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/