Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grafikės Irmos Balakauskaitės parodoje „Būsenos“ – jaunystės išgyvenimai ir lėlių teatro leitmotyvas

Parodos „Būsenos“ atidarymo akimirka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Parodos „Būsenos“ atidarymo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Studijų metais drauge su tapytoju, aktoriumi Vytautu Pakalniu lėlių teatrą įkūrusi menininkė Irma Balakauskaitė teatro gijos nepaleidžia ir savo grafikos darbuose. Trečiadienio popietę galerijoje „Meno niša“ duris atvėrė jos autorine technika sukurtų darbų paroda „Būsenos“.

Daugiau nei tris dešimtis čia eksponuojamų kūrinių I.Balakauskaitė vadina scenovaizdžiais. Esą lėlių teatro leitmotyvas kiekviename jų kartojasi ne šiaip sau – kurdami grafikos darbus ji jaučiasi lyg režisuodama spektaklį, kuria lėles, kurias priverčia likti tam tikroje erdvėje, būsenoje, tam tikruose išgyvenimuose.

Per dvejus pastaruosius metus gimusius kūrinius menininkė skirsto į du kūrybinius ciklus: pirmąjį vadina „Antikiniais peizažais“, antrąjį, įkvėpusį visą parodą – „Būsenomis“.

Tai mano vidinių nuotaikų, emocijų išgyvenimai, situacijos, kurioms suteikiu kodinius pavadinimus.

„Tai mano vidinių nuotaikų, emocijų išgyvenimai, situacijos, kurioms suteikiu kodinius pavadinimus. Baimė, tylos išjautimas, bandymai pakilti, užsisukimas tam tikrame bėgime – visa tai bendražmogiški dalykai. Vadinu tai refleksija, darbuose atsispindi mano vidinis pasaulis. Kūriniais norėjau parodyti savo santykį su aplinka“, – 15min pasakojo I.Balakauskaitė.

„Bandžiau prisiminti įvairias situacijas, potyrius, kuriuos išgyvenau prieš daugelį metų. Norėjau prisiminti tai, kas mane įkvėpė kurti tuomet ir savaip perteikti jas jausenas dabar“, – kalbėjo ji.

I.Balakauskaitė tai vadina savitu, melancholiškai išmintingu požiūriu, taip ji neva analizuoja savo santykį su ja supančia aplinka, per vizualinę formą siekia išreikšti savo santykį su tikrove bei apmąstyti vidines – dvasines bei emocines, šios priešpriešos sandūroje kylančias būsenas.

Parodos „Būsenos“ kūrinius vienija žmogaus-aplinkos santykio apmąstymo problematika. Kaip dar seniau yra sakiusi menininkė, „pasirinktos simbolinės sistemos rėmuose ji kuria naratyvus, kurie atspindi jos pasaulėjautą ir reprezentuoja aplinkos pojūtį ir reiškiasi maksimaliai supaprastinta forma. Sukurtoje „mitologinėje tikrovėje“, kurią 2D formate dėlioju kaip scenovaizdžius, aš bandau save atrasti/prisiminti, stebėdama savo sukurtą pasaulį.“

Vilniuje pristatomi kūriniai prieš debiutą Lietuvoje jau buvo parodyti Groningeno ir Varšuvos publikai. I.Balakauskaitės paroda „Būsenos“ sostinės galerijoje „Meno niša“ veiks iki vasario 2 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą