Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 16d. 10:59

Į Kauną atkeliavo Šampanės regiono nuotaika: nuotraukose – vėtrungės ir gamta

Renginio akimirka
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Renginio akimirka

„Dirbu savo malonumui. Man svarbu ne technika, o žvilgsnis. Be filtro, be „Photoshop“, be jokių priedų. Dėkoju, kad pasisiūlėt pažinti šią nuotraukų parodą“, – tokius žodžius kauniečiams perdavė prancūzų fotografas Michel Goussard. Juos tėvo vardu Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejuje perskaitė jo dukra, Lietuvos garbės konsule Šampanės-Ardėnų regione Anna-Marie Goussard.

Nacionaliniame M.K.Čiurlionio muziejuje atidaryta ir iki gegužės 12-osios veiks Michel Goussard fotografijų paroda „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“. Joje – Šampanės regiono vėtrungės, vandens lelijos ir gamta. Pats menininkas dėl sveikatos į parodos atidarymą atvykti negalėjo.

Kaip 15min pasakojo parodos kuratorė Danutė Gruzdienė, iš daugiau nei 200 menininko darbų parodai atrinktos 54 fotografijos.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Renginio akimirka
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Renginio akimirka

„Visos nuotraukos labai jautrios ir unikalios. Yra nuostabi vėtrungių su elegantiškais ir šmaikščiais siužetais kolekcija, labai gražių gamtos vaizdų, taip pat – vandens lelijų ciklas. Nenorėjome perkrauti parodos, kad būtų galima pastebėti išskirtinumą ir jautrumą, kurį turi fotografas.

Norėjome, kad lankytojas pasidžiaugtų kiekviena fotografija atskirai, rastų santykį su ja.

Šampanė yra nepaprastai gražus regionas, ir mums didžiulė dovana, kad turime galimybę susipažinti su ta Prancūzijos dalimi, kuri Lietuvoje yra mažiau žinoma“, – sakė D.Gruzdienė.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Renginio akimirka
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Renginio akimirka

Fotografas Michel Goussard kilęs iš senos garsios bakalėjininkų šeimos, kurios protėviai minimi jau nuo 1514 metų. M.Goussard studijavo komercijos mokslus ir dirbdamas bakalėjoje tęsė šeimos tradiciją. Sulaukęs garbaus amžiaus jis vis dažniau pradėjo leisti laisvalaikį su fotoaparatu rankose.

Parodoje „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“ M.Goussard atveria žiūrovui unikalius Šampanės ypatumus.

Šis regionas garsus ne tik tauriuoju šampanu, bet ir gotikinėmis vitražais puoštomis katedromis. Kūrėjas jaučia ypatingą santykį ir savitai bendrauja su gamta – stebėdamas augalus, fiksuoja persikūnijusias, asociatyvias formas, žvelgdamas į vandenį, sustabdo raibuliuojantį paviršių, tyrinėdamas žemę, įamžina tapybiškas faktūras.

Fotografo dukra Anne-Marie Goussard į Lietuvą pirmą kartą atvyko 1991 metais su keturiais medikamentų ir įvairių būtiniausių Lietuvai daiktų sunkvežimiais. Anna-Marie Goussard su dar dviem kolegomis keliavo per Vokietiją, Lenkiją, Baltarusiją, sutiktiems pasieniečiams sakydama, kad humanitarinė pagalba skirta Minskui. Galiausiai pasuko link Lietuvos, į kurią įvažiuojant laukė itin aštri diskusija su sovietinės armijos kareiviais.

2001 m. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus už ypatingus nuopelnus Lietuvai apdovanojo Anna-Marie Goussard Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu, dar po metų ji buvo paskirta Lietuvos garbės konsule Šampanės-Ardėnų regione.

Be įvairiapusės diplomatinės veiklos, Anna-Marie Goussard organizuoja Lietuvos menininkų parodas Prancūzijoje. Paroda „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“ yra ilgametės dviejų šalių – Prancūzijos ir Lietuvos – bičiulystės simbolis, o pats menininkas Lietuvą atrado būtent per savo dukterį.

Paroda yra šiuo metu Kaune vykstančio frankofonijos mėnesio vienas iš renginių. Frankofonija vienija šalis ir regionus, kuriuose pagrindinė arba paplitusi kalba yra prancūzų. Tai – 84 valstybės visuose žemynuose ir daugiau kaip 890 milijonų žmonių, kalbančių prancūzų kalba ar jos besimokančių.

Šiam mėnesiui skirti renginiai Kaune vyks iki kovo 27 dienos. Numatyta per dvidešimt renginių – nuo muzikos, poezijos, kino filmų, spektaklių bei meno parodų iki ekskursijų, paskaitų, konferencijų ir gurmaniškų vakarienių.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata