Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Kaunas photo“ paroda Rotušės aikštėje skaičiuoja paskutiniąsias dienas

Spalio 1 dieną atidaryta tarptautinio fotomeno festivalio „Kaunas photo“ paroda Kauno rotušės aikštėje jau skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Po atviru dangumi eksponuojama, portugalų menininkų Procur.arte sumanyta paroda, atvira dieną ir su miesto žiburiais įsižiebianti naktį, džiuginusi kauniečių ir Kauno miesto svečių akis bus matoma iki spalio 25 d. vakaro, todėl festivalio organizatoriai kviečia suskubti ją aplankyti.
„Kaunas photo“ paroda rotušės aikštėje
„Kaunas photo“ paroda rotušės aikštėje / Rūtos Karčiauskaitės nuoyt.

Miesto širdyje, trijuose lygmenyse nugulusi paroda kuria naujuosius miesto naratyvus, atskleisdama ilgiausios Kauno miesto gatvės – Savanorių prospekto peripetijas. Keturių užsienio fotomenininkų: Henrik Duncker (Suomija), The Caravan Gallery, Chris Teasdale ir Jan Williams (JK), Mariusz Forecki (Lenkija) ir Sergiy Lebedynskyy (Ukraina/Vokietija) meninių rezidencijų Kaune metu užfiksuoti vaizdai kelia susižavėjimą, nuostabą ir šypseną. Parodos lankytojams primena kokioje aplinkoje jie gyvena, parodo kas vyksta visai šalia jų, kai įsisukus į ypatingai greitą gyvenimo tempą, daug kas tampa nepastebima.

Kaune nuo dviejų iki trijų savaičių rezidavę festivalio svečiai netruko pastebėti, kad Savanorių prospektas – kontrastingas, nepasiduodantis apibendrinimams. Jis judrus ir sykiu ištuštėjęs, apleistas ir modernus, keliantis nuobodulį ir susižavėjimą.

Socialinės fotografijos atstovas M.Forecki savo serijoje „Kaunas. Savanorių prospektas street“ miesto pulsą matavo prospektu zujančiame viešajame transporte. Pasak jo, „žvelgdamas į praeivių ar miesto transporto keleivių veidus matai, kad jų čia nėra“ – žmonės paskendę savo mintyse, darbuose, muzikoje, socialiniuose tinkluose... Retam miestiečiui į galvą šautų mintis ramiai pasivaikščioti Savanorių prospektu, kuriuo kiekvienas skuba savo tikslo link.

Tuo tarpu britų duetas „The Caravan Gallery“ projekte „Gatvės vaizdas“ įdėmiai įsižiūrėjo į šią kasdienybės sceną, iš žmonių, namų, biurų margumyno išskyrė dėmesio vertas detales. H.Duncker ne tik fiksavo pastatų geometrijos žaismą, bet ir ėmėsi dokumentuoti aplinkinėse parduotuvėse ar verslo įmonėse rastus daiktus, svečio akiai neįprastus objektus, pasakojančius apie kasdienius žmonių poreikius bei ilgiausios Kauno gatvės inspiruotas fantazijas. Lietingą 2015 m. lapkritį Kaune viešėjęs S.Lebedynskyy ėmėsi dokumentuoti istorinio perėjimo nuo sovietmečio prie Vakarų kultūros pėdsakus, ieškoti kontrastų, kurių Savanorių prospekte apstu. Pasitelkęs analoginę nespalvotą fotografiją ir sovietinį fotopopierių menininkas savo fotografijas suasmenina, serijoje „Pagrindinės gatvės kronikos“ kuria ne atvaizdus, bet prisiminimus.

Kūrybinis projektas apie Savanorių prospektą festivalyje užgimė dar 2009 m., meninei rezidencijai pakvietus buvusį kaunietį fotomenininką Darių Kuzmicką. Šis pasitelkė archajišką Camera Obscura techniką ir judriausios miesto gatvės vaizdus perkėlė į pastatų interjerus serijoje „Camera Obscura. Savanoriai“. Tęsdamas Savanorių prospekto tyrinėjimus 2016 m. programos „Flâneur – Naujieji Urbanistiniai Naratyvai“ metu fotomeno festivalis „Kaunas photo“ pradėjo rengti menines rezidencijas, kurių rezultatai – Kauno rotušės aikštėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius