-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaune atidaryta žymiausių impresionistų kūrybą pristatanti paroda

Spalio 12 dieną Kaune lankytojams atidaryta žymiausių impresionistų kūrybą pristatanti paroda „Pasaulio dailės lobynai: nuo Monė iki van Gogo“. Tai pirmasis VšĮ „Art Central“ projektas, kurios misija – prisidėti prie visuomenės tobulėjimo, ugdymo, atvirumo ir pažangos, suteikiant laisvę tyrinėti meno ir kultūros pasaulį, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kaune atidaryta žymiausių impresionistų kūrybą pristatanti paroda
Kaune atidaryta žymiausių impresionistų kūrybą pristatanti paroda / Organizatorių nuotr.

Parodos kolekcijoje pristatoma 10 žymiausių impresionistų kūryba. Tai net 21 sertifikuotas, originalaus dydžio ir originalia technika (aliejumi ant drobės) dailininkų pertapytas kūrinys. Parodai atrinkti kūriniai, kurie yra įėję į meno istoriją, o jų originalai kabo didžiausiose pasaulio meno galerijose.

„Impresionizmo judėjimo atsiradimas vertinamas kaip vienas svarbiausių įvykių meno istorijoje. Jis atvėrė kelią moderniajam menui, eksperimentams, menininko laisvei. Įsivaizduokite, kokie maištininkai buvo impresionistai, kai meno pasaulis ir visuomenė reikalavo nepriekaištingai išbaigtų paveikslų, nutapytų tradiciniu, renesanso laikotarpio įkvėptu stiliumi, o jie pradėjo tapyti neįpareigojančiai, potėpiai tapo matomi, pradėtos naudoti ryškios spalvos“, – pristatydama parodą kalbėjo VšĮ „Art Central“ projektų vadovė Agnė Norkutė.

Eksponuojamų darbų įspūdį sustiprina unikali parodos atmosfera – organizatoriai kviečia panirti visu įspūdžiu – vaizduotę žadina kvapo, garso ir šviesos instaliacijos. Pravėrus duris patenkama į tam tikrą impresionistinį vaizdinį – žaliuojančią gamtos oazę, kurią taip dažnai savo darbuose vaizdavo impresionistai. Ši paroda – tarsi kelionė po vis skirtingas paveikslų įkvėptas aplinkas: ankstyvą rytą gamtos apsuptyje, Paryžiaus kavinių ir miesto šurmulį ar muzikos ir šokio sūkurį. Parodoje lankytojas leidžiasi į kelionę po skirtingus etapus, kuriuos lydi vaizdai, garsai ir išskirtinai šiai parodai sukurti kvapai. Paroda patiriama pasitelkus savo pojūčius.

Kaip teigia A.Norkutė, „Art Central“ surengtos parodos tikslas – parodyti vieną maištingiausių meno judėjimų, turint omenyje, kokio pasipriešinimo anksčiau jis sulaukė iš visuomenės. Nepaisant anuomet kilusio pasipriešinimo, parodoje pristatomų kūrėjų darbai šiandien yra vieni brangiausių ir žinomiausių meno istorijoje. Ji priduria, kad norint pamatyti parodoje eksponuojamų paveikslų originalus, tektų aplankyti net 15 didžiųjų pasaulio galerijų, o kai kurie jų priklauso privačioms kolekcijoms.

„Iš impresionizmo yra ko pasimokyti. Mes skubame, lekiame, pasiduodame didžiuliam gyvenimo tempui, o šie meno kūriniai mus trumpam sustabdo ir atgręžia į esamos akimirkos svarbą, kviečia įspūdžiui. Juk didžiausia impresionistų siekiamybė ir buvo – savo darbuose atskleisti čia ir dabar esančią akimirką. Tai kūryba, kuri nepalieka abejingų. Tikimės, kad apsilankiusieji mūsų parodoje vėliau atras laiko ir finansinių galimybių aplankyti kūrinių originalus, išsibarsčiusius visame pasaulyje“, – sakė A.Norkutė.

Organizatorių nuotr./Kaune atidaryta žymiausių impresionistų kūrybą pristatanti paroda
Organizatorių nuotr./Kaune atidaryta žymiausių impresionistų kūrybą pristatanti paroda

Paroda įsikūrusi Kaune, greta Kauno „Akropolio“, „Magnum“ verslo centre, adresu: Karaliaus Mindaugo pr. 38, Kaunas.

Parodos komunikacija rūpinasi viena didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų „INK agency“ ir vaizdo komunikacijos agentūra „CUT! Films“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius