Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 15:52

Kovą galerijoje „Meno parkas“ atidaromos trys personalinės parodos

Karl-Erik Talvet. „Vaikščiojantis ateivis“
Karl-Erik Talvet paveikslas / Karl-Erik Talvet. „Vaikščiojantis ateivis“

Nuo kovo 3 iki 28 dienos galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a, 27, Kaunas) veiks trys personalinės parodos. Fotografo Remio Ščerbausko paroda „Teritorija Kaunas / gatvės fotografija“, šiuolaikinio meno kūrėjos Židrijos Janušaitės paroda „Visi prasmingi garsai virto tyla“ ir estų menininko Karl-Erik Talvet tapybos paroda „Malio pastoralė“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Židrija Janušaitė. „Visi prasmingi garsai virto tyla“

Židrija Janušaitė – dirba tapybos, instaliacijos, žemės, video ir performanso meno srityse. Aktyviai dalyvauja parodose, projektuose ir festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Pasak menotyrininkės G.Legotaitės: „menininkės kūryba atsiskleidžianti meditatyviomis formomis liudija svarbą sukurti tam tikrą būseną, tarsi slenkstį, kurį peržengus atsitinka/įvyksta susitikimai su pačiais savimi.“ Šįkart savo personalinėje parodoje autorė pristatys tapybos darbus analizuojančius tylos tematiką drobėje.

Povilo Ramanausko nuotr./Židrija Janušaitė. „Visi prasmingi garsai virto tyla“
Povilo Ramanausko nuotr./Židrija Janušaitė. „Visi prasmingi garsai virto tyla“

Paroda galerijoje veiks iki kovo 28 d.

Remis Ščerbauskas. Teritorija Kaunas / gatvės fotografija

Kiekvienas pasaulio miestas turi savo „veidą“, kurį apibūdinti žodžiais yra sudėtinga, nes tai ne architektūra ir žmonės, o veiksmas, emocija ir būvis. Jeigu užsimerktumėte ir įsivaizduotumėte Kauno „veidą“, koks jis būtų? Prieš akis iškyla modernistinės architektūros ritmiškumas ir geometrinių detalių žaismas, senojo Laisvės alėjos grindinio plytelių raštas, Santakos ir Muzikinio teatro žalios erdvės, parduotuvių vitrinos, bromai, laiptai, stotis, gamyklos, Nemunas, kurie persipina su nepažįstamų žmonių veidais, miesto judesiu, kažkas eina, sėdi, stebi, rūko, kalba, dirba, svajoja, groja, šypsosi ar krapšto nosį... Čia verda gyvenimas!

Asmeninio archyvo nuotr./Remis Ščerbauskas. Teritorija Kaunas – gatvės fotografija
Asmeninio archyvo nuotr./Remis Ščerbauskas. Teritorija Kaunas – gatvės fotografija

Daugiau nei dešimtmetį fotografuodamas Kauno gatvėse, Remis Ščerbauskas užfiksavo įvairius miesto gyvenimo momentus, kuriuose architektūrinės miesto detalės persipina su kultūriniais ir socialiniais reiškiniais. Nors R.Ščerbausko darbus priskirti gatvės fotografijai yra sudėtinga, dėl fotografijų daugialypiškumo, prasmių ir kompozicijų įvairovės, galima teigti, kad jo darbai papildo ar net praplečia šio žanro ribas. Gatvės fotografija – tai visuomenės gyvenimo dokumentika, miesto socialinio konstrukto atvaizdas, perteikiamas per fotografijos mediją.

Kiekviena R.Ščerbausko fotografija – savitas pasakojimas ar momentinis miesto teatras, nors jame nieko nėra iš anksto surežisuota, niekas nėra įspėtas, o kartais net nenutuokia, kad pateko į kadrą. Ir svarbiausia, jog užfiksuota akimirka niekada nebus atkartota. Fotografo darbuose įrašyta miesto atmintis – ryškūs žmonių tipažai, jų žvilgsniai ir emocijos, architektūrinės detalės, atspindinčios miesto ypatumus, kasdieniai įvykiai. R.Ščerbausko fotografija tampa vertinga ne tik kūrybiniu, bet ir dokumentiniu požiūriu, netgi socialiniu tyrimu. Užsiimti gatvės fotografija gali ne kiekvienas.

Tam reikia neišsemiamos ištvermės ir užsispyrimo, ištreniruoti akį, kad ši ne tik akylai stebėtų visą aplinką, bet ir akimirksniu sukomponuotų vaizdą iš daugybės kintančiųjų. R.Ščerbauskas į komponuojamus vaizdus įpina švelnios ironijos, detalių žaismo ir griežto ritmiškumo. Žiūrovai gali mėgautis fotografijų estetika, konkrečiais elementais, miesto architektūra, asmenybių bruožais, o akylesni įžvelgs akimirkoje sustabdytą miesto veiksmą, emociją ir būvį, fotografo akimis pamatys tikrąjį Kauno „veidą“.

Kuratorė Neringa Stoškutė.

Paroda galerijoje veiks iki kovo 28 d.

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2021“ dalis.

Karl-Erik Talvet (EE). „Malio pastoralė“

Nuo kovo 3 d. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas), be atidaromojo renginio, pradės veikti estų menininko Karl-Erik Talvet tapybos darbų paroda „Malio pastoralė“. Parodoje menininkas pristato paveikslus sukurtus remiantis asmenine patirtimi, 2019 metais atliekant karo tarnybą Malyje, Afrikoje.

„Priešingai nei ankstesni mano darbai, kuriais bandžiau realistiškai atvaizduoti kasdienį dislokuotų karių gyvenimą, ši paroda daugiausia orientuota į egzotinę Afrikos pusę, bet čia Afrika nėra vaizduojama lyg turizmo rojus. Taip pat atsiribojau nuo savo ankstesnio pusiau realistiško požiūrio ir visus paveikslus tapiau naudodamas steką, taip suteikiant jiems tam tikrą „magišką“ atmosferą.

Karl-Erik Talvet paveikslas/Karl-Erik Talvet. „Vaikščiojantis ateivis“
Karl-Erik Talvet paveikslas/Karl-Erik Talvet. „Vaikščiojantis ateivis“

Vienas iš parodoje keliamų klausimų: ar mes, europiečiai, turime kištis į tokius užsienio konfliktus, kurie jau vyksta gana ilgą laiką, ir taip pat bandyti suteikti tam tikrą pagalbą vietos gyventojams, ar geriau, tiesiog atsitraukti nuošaliau ir palikti šiuos reikalus pačių afrikiečių rankose? Dėl sudėtingos situacijos, deja, sunku rasti galutinį atsakymą.

O kol atsakymas nerastas, šis karas, deja, tęsiasi.“ (Karl-Erik Talvet)

Karl-Erik Talvet (g. 1991 m.) gyvena ir dirba Taline. 2018 m. baigė Estijos dailės akademiją kur įgijo tapybos magistro laipsnį. 2016–2017 m. taip pat studijavo Milano Breros meno akademijoje. Daugiausia kuria tapybos ir komikso meno srityse. Surengė 7-ias solo parodas, nuo 2010 m. dalyvauja grupinėse parodose Estijoje, Italijoje, Lietuvoje. Karl-Erik Talvet yra Estijos tapytojų sąjungos ir Estijos komiksų asociacijos narys.

Paroda galerijoje veiks iki kovo 28 d.

Temos: 3 Kaunas Menas Paroda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/