Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 10d. 20:00

Kūrybai menininkė panaudojo ir seną balkone užsilikusį linoleumą

Laimos Drazdauskaitės paroda „Avarinis išėjimas“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr. / Laimos Drazdauskaitės paroda „Avarinis išėjimas“

Per namų virtuvės langus matyti senieji namai. Langas autobuse, ant kurio – saulės nušviestas avarinio išėjimo ženklas. Balkone palikta ir kibirais užspausta senojo virtuvės linoleumo atraiža. Tai – vos kelios kaunietės menininkės Laimos Drazdauskaitės kūrybos detalės.

Antradienį Kaune galerijoje „Meno parkas“ pristatyta L.Drazdauskaitės paroda „Avarinis išėjimas“.

Į parodos pristatymą ir susitikimą su autore susirinko jos kūrybos gerbėjai, studentai, menininkai. Susitikimo metu L.Drazdauskaitė pasakojo ne tik apie savo kūrybą, tačiau ir apie konkrečius paveikslus.

Tarkim, ant senojo veidrodžio eksponuojamas kūrinys yra maždaug dešimtmetį kūrėjos balkone gulėjusi linoleumo atraiža.

„Tai linoleumas iš virtuvės. Kai jis sunyko – supjausčiau gabalais, kai kuriuos išmečiau, kitus – panaudojau, dar kitus – padėjau į balkoną. Maždaug 10 metų jis ten gulėjo, ant jo stovėjo seni kibirai. Juos ant viršaus uždėjau, kad linoleumo nepakeltų vėjas. Kai pastūmiau kibirus, pamačiau tamsius apskritimus. Nusinešiau į savo dirbtuves Šančiuose ir pagalvojau, ką su juo daryti“, – apie paveikslo atsiradimo istoriją pasakojo L.Drazdauskaitė.

Vieno iš jos paveikslų – „Avarinis išėjimas“ – mintis gimė L.Drazdauskaitei autobusu važiuojant į Veneciją.

Tąsyk, nors pro langus matėsi gražūs vaizdai, menininkė dėmesį atkreipė į langą, ant kurio buvo saulės nutviekstas avarinio išėjimo ženklas.

„Tada ir pagalvojau: išeiti reiktų per tą juodą rutuliuką į tokį grožį, į tokias Alpes“, – pasakojo L.Drazdauskaitė.

Skirtingas technikas savo kūryboje naudojanti menininkė sako, kad, ilgą laiką dirbant subtiliai, kyla noras prisiliesti prie grubesnių paviršių ir grubesnės technikos, todėl jos darbai yra labai skirtingi.

„Tada kažkaip netikėtai pamatai ir pats paveikslas tau ima kalbėti kažką kito. Technika provokuoja kitus pojūčius, ir tie daiktai kartais nustebina“, – sakė L.Drazdauskaitė.

Parodos tema ir galerijos patalpa atkreipė kūrėjos dėmesį į tą ribą, kur realūs paviršiai tampa tapyba, o nutapyti – beveik „objektais“.

„Iš šios situacijos man beliko tik ieškoti „Avarinio išėjimo“ – apie parodą sakė kūrėja.

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto profesorė L.Drazdauskaitė pernai pelnė Kauno meno kūrėjų asociacijos skirtą premiją už gyvenimo kūrybos nuopelnus – ekspresyvų jautrumą spalvai ir individualiai trapią raišką vizualaus triukšmo kontekste.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Festivalis „Galapagai”