Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 19d. 15:03

„Leica Oskar Barnack“ apdovanojimų finale – T.Kazakevičiaus serija „Tai, ko nebebus“

"T.Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tai, ko nebebus“
T.Kazakevičiaus nuotr. / "T.Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tai, ko nebebus“

Tado Kazakevičiaus fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus“ tapo vienu iš dvylikos „Leica Oskar Barnack Award“ finalistų, kuriais tapti pretendavo net 2300 fotografų iš 99 pasaulio šalių. Šių metų rugsėjo mėnesį bus išrinkti du šio visame pasaulyje vertinamo konkurso laimėtojai. Laimėtojų ir finalistų fotografinės serijos bus prastatytos fotografinėje parodoje Naujojoje Fotografijos mokykloje Berlyne, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Wetzlare, Vokietijoje paskelbti prestižinio dokumentinės fotografijos apdovanojimo finalistai, įvertinti už profesinis gebėjimus ir talentą, kurių dėka išreiškė žmogaus bei jį supančios aplinkos santykius 10–12 fotografijų serija.

2019 metų pradžioje Tado Kazakevičiaus serija „Tai, ko nebebus“ buvo pristatyta ir prestižinio „British Journal of Photography“ fotografijos žurnalo spausdintoje versijoje, kuris Jungtinėje Karalystėje leidžiamas dar nuo 1854 metų.

Fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus“ jau ne pirmą kartą yra įvertintas tarptautiniu mastu. 2017 metais jis buvo tarp „LensCulture Exposure Awards“ ir „International Photography Awards“ finalistų, o atskiri šio ciklo kadrai buvo atrinkti ir į „Sony World Photography Awards 2017“, tais pačiais metais buvo eksponuoti ir prestižinėje „The Royal Photographic Society International Photography Exhibition 160“ parodoje. 2018 metų pradžioje „Tai, ko nebebus“ buvo atrinktas kaip vienas iš 10-ties finalistų „ZEISS Photography Awards“ apdovanojimuose.

Lietuvoje ši serija buvo tarp finalistų tarptautiniame festivalyje „Vilniaus Fotografijos Ratas 2017“, kur atkreipė ir festivalio kvietimu besilankiusio Larso Boeringo (vykdantysis „World Press Photo“ direktorius) dėmesį, 2018 metų konkurse „Lietuvos spaudos fotografija“ serija pelnė „Auksinį kadrą“ temoje „Fotopasakojimas / reportažas“, viena serijos fotografija buvo apdovanota „Kolegų prizu“.

2018 metų rugsėjo mėnesį šis fotografinis ciklas buvo eksponuojamas Bovė mieste, Prancūzijoje vykstančio „Photaumnales“ festivalio metu, nemažas rinkinys 2017 kovą buvo eksponuotas ir Košice mieste, Slovakijoje, „FotoFest Košice“ festivalyje.

2020 metais planuojama išleisti ir šiam ciklui skirtą fotografijų albumą, kuriame įvadinius žodžius rašo Larsas Boeringas ir Karen McQuaid (vyriausioji kuratorė „The Photographers' Gallery“, Londonas). Tais pačiai metais planuojama surengti ir parodą, kurioje numatoma eksponuoti ne tik fotografijas, tačiau ir kai kurių herojų tekstų citatas, kelionėje rastus artefaktus (knygas, apleistų namų langines, įvairius pakeliui rastus objektus ir pan.), o gal net ir kelionės priemonę – kelionei naudotą mopedą.

Šis fotografijų ciklas buvo kuriamas nuo 2014 metų iki 2018 metų. Apkeliauta jau daugiau nei 7000 kilometrų mopedu Lietuvos keliais ir vieškeliais, ieškant įsimintinų kadrų: portretų, gamtovaizdžių, objektų.

T.Kazakevičiaus nuotr./"T.Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tai, ko nebebus“
T.Kazakevičiaus nuotr./"T.Kazakevičiaus nuotraukų serija „Tai, ko nebebus“

2017 metų Nidos fotografijos seminaro metu Antanas Sutkus šį ciklą auditorijai įvardijo kaip vieną iš Lietuvos humanistinės fotografijos mokyklos temos tąsą atspindinčių šiuolaikinių darbų. 2017 metų pabaigoje Tadui Kazakevičiui už darbą prie šio fotografinio ciklo buvo paskirta Lietuvos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija, o dar 2014 metais Lietuvos kultūros taryba šio ciklo tąsai buvo skyrusi 10 mėnesių autorinę stipendiją.

„Leica Oskar Barnack Award“ apdovanojimai pradėti rengti 1979 metais, Oskaro Barnacko, kuris sukūrė pirmąjį „Leica“ fotoaparato modelį, gimimo dienos šimtojo jubiliejaus proga. Iki 1992 metų šis konkursas vyko kartu su World Press Photo apdovanojimais. Šį apdovanojimą yra gavę tokie fotografai kaip Sebastião Salgado, David C. Turnley, Chris Steele-Perkins, Eugene Richards ir daugelis kitų.

2019 metų apdovanojimų komisijoje dalyvavo Karin Rehn-Kaufmann, „Leica Galleries International“ meno vadovė ir pagrindinė atstovė, Max Pinckers, 2018 metų šį apdovanojimų laimėtojas, Milena Carstens, ZEITmagazin fotografijų vadovė, Enrico Stefanelli, „Photolux“ festivalio vadovas ir vienas garsiausių pasaulio kelionių fotografų Steve McCurry.

Nuo 2009 metų skiriamas ir jaunojo fotografo apdovanojimas „Leica Oskar Barnack Award Newcomer“, fotografams iki 25 metų. 2018 metais šiuo prizu buvo apdovanota fotografė Mary Gelman už fotografijų seriją „Svetlana“, kurią vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę matyti tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ parodose.

Temos: 1 Fotografija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas