Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 23d. 14:57

Lietuvos fotomenininkas antrą kartą nominuotas mobiliosios fotografijos Oskarams

„Ateitis, kuri praėjo“
Ričardas Jarmalavičius / „Ateitis, kuri praėjo“
Lietuvos fotomenininkas, žinomas komunikacijos specialistas Ričardas Jarmalavičius antrą kartą pateko tarp mobiliosios fotografijos Oskaro nominantų, paaiškėjo Niujorke paskelbus pasaulinio konkurso „iPhone Photography Awards“ (IPPAWARDS) rezultatus.

Tarptautinė komisija nugalėtojus rinko iš šimtų tūkstančių nuotraukų, atkeliavusių iš daugiau kaip 140 pasaulio šalių.

Konkurso gyvenimo būdo kategorijoje tarp finalininkų pateko ir „Honorable Mention“ įvertinimą pelnė R.Jarmalavičiaus nuotrauka „Ateitis, kuri praėjo“, padaryta viename Katalonijos pajūrio kaimelyje Kosta Bravoje.

„Bene paskutinė šilta rudens diena mano mylimiausiame kaimelyje, kuriame nuolat apsistoju. Daug istorijų gali pamatyti, žiūrėdamas į meiliai apsikabinusią pagyvenusią porą, stebinčią besibaigiančią dieną. Kažkam tai yra prisiminimai apie praeitį, kažkam – svajonės apie ateitį. Bet kartais visa tai telpa viename kadre”, – sako R.Jarmalavičius.

2019 m. IPPAWARDS konkurso gyvenimo būdo kategorijoje tarp finalininkų buvo patekusi R.Jarmalavičiaus nuotrauka „Mūsų vasaros laikas“, padaryta Ebre deltoje Ispanijoje.

Nuo 2007 m. vykstantys „iPhone Photography Awards“ apdovanojimai vadinami mobiliosios fotografijos Oskarais. Konkursui pateiktos nuotraukos gali būti darytos ir apdorotos tik su „iPhone“ ar „iPad“ įrenginiais ir juose esančiomis programėlėmis. Konkurso laimėtojai sulaukia išskirtinio pasaulio žiniasklaidos dėmesio, jų kūrinius skelbia „Newsweek“, „Washington Post“, „Wall Street Journal“, „Vanity Fair“, „Fortune“, „The Guardian“, „La Stampa“, „Time“, „El Pais“ ir kt.

Mobiliuoju telefonu darytomis juodai baltomis nuotraukomis išgarsėjusio R.Jarmalavičiaus nuotraukos yra pelniusios kelias dešimtis tarptautinių apdovanojimų, publikuotos „National Geographic“, „Vogue“, „Photo“, kitose pasaulio žiniasklaidos priemonėse, eksponuotos parodose Prancūzijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

Autorius du kartus pelnė Metų fotografo titulą pasauliniame fotografijos konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards“ – 2018 ir 2016 metais.

Fotografas pripažįsta, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.

R.Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, dabar vadovauja savo įkurtai strateginės komunikacijos kompanijai „Publicum“, yra pasaulinės „Havas“ komunikacijos grupės partneris Baltijos šalyse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:45
01:00
52:38

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali