TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Menų fabrikas „Loftas“ pristato meninį 3D projektą – „Bunda“

Industriniame Vilniaus rajone įsikūręs menų fabrikas „Loftas“ kviečia apsižvalgyti ir „pažadinti“ kaimynystėje esančius vaiduokliškus pastatus bei pristato meninį 3D projektą – „Bunda“.
3D projektas „Bunda“
3D projektas „Bunda“ / Donato Vataito nuotr.
Temos: 1 „Loftas“

Žiemos laikotarpiu „Loftas“ Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams dovanoja unikalią projekciją, kurios metu per šventes yra atkreipiamas dėmesys į apgriuvusį pastatą.

Pasitelkus animaciją, 2D ar 3D vizualizacijas pastato fasadas atgyja, įgauna kitas formas, spalvas ir netgi sugriūna. Meninė projekcija prikausto ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį, žadina smalsumą apleistiems pastatams.

Unikaliam projektui „gimti“ padėjo menininkai, tarp kurių Mantas Bardauskas, Domas Verikas bei Vytautas Žarnauskas. Projekcijos idėjos autoriai – Viktoras ir Živilė Diawaros.

Projekto „Bunda“ vadovas V.Žarnauskas atskleidė, kad idėjos vizija galvoje gyveno jau ilgai. „Prieš 2 metus, su Viktoru Diawara diskutavome, kaip galėtume techniškai įgyvendinti šį projektą, nuo tada pati idėja apsigyveno ir mano galvoje. Pastatas buvo pasirinktas dėl jo lokacijos – Menų fabrikas „Loftas“ apšviečia apleistą pastatą kitoje gatvės pusėje, netiesiogiai prasiplečia pats „Loftas“, skatindamas kūrybišką aplinką“, – pasakojo V.Žarnauskas.

Vyras teigė, kad projekto pagrindinė mintis – atkreipti žmonių dėmesį į miesto pokyčius. „Kiekviena sukurta istorija ant pastato, tarsi maža interpretacija „Bunda“ idėjos. Budinant pastato architektūrą, skatinama atkreipti žmonių dėmesį į tokio pobūdžio pastatus“, – sakė jis.

V.Žarnauskas tikino, kad Vilnių galima įsivaizduoti kaip vieną organizmą, kuris nuolat keičiasi, atsinaujina. „Kiekvienas toks apleistas pastatas mieste yra kaip organizmo dalis, kurios pokyčiai ateityje keis bendrą miesto vaizdą. Mes siekiam atkreipti dėmesį į tokius apleistus pastatus bei jų likimą“, – teigė menininkas.

Visą mėnesį iki pat sausio 17d., tamsiu paros metu dėmesį Naujamiestyje priskaustys projekcija, orientuota šventinį laikotarpį, kuri sukurs industriniame rajone jaukią ir kūrybinę aplinką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius