Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 12d. 00:31

Molėtuose bus atidengtas paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę

Donato Dovidavičiaus  skulptūra „Atsiveriantis branduolys“
Molėtų rajono savivaldybės nuotr. / Donato Dovidavičiaus skulptūra „Atsiveriantis branduolys“
Birželio 14-ąją, minint Gedulo ir Vilties dieną, Molėtuose bus atidengtas paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę. Paminklas – skulptoriaus Donato Dovidavičiaus skulptūra „Atsiveriantis branduolys“ – pastatytas miesto centre, rekonstruotoje savivaldybės aikštėje. Jis atidengiamas birželio 14 d., 11.50 val., rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Ši skulptūra, renkant paminklo projektą, surinko daugiausiai komisijos balų ir palankių gyventojų atsiliepimų. Pastatyti trys masyvūs granito elementai (kevalas), supantys branduolį, iš kurio paviršiaus nuosaikiai veržiasi vanduo, toliau nuvingiuodamas stilizuotu upeliu.

Skulptūros idėja – Molėtų miesto atsiveriantis branduolys, gyvybės ir tvirtumo simbolis, įprasminantis visų kovotojų už Lietuvos, tuo pat metu ir Molėtų krašto, laisvę atminimą.

Norima, kad jis bylotų apie mūsų istoriją, stiprintų mūsų savimonę, liudytų atkurtą istorinę tiesą, valstybingumą, priverstų pamiršti ideologiją ir politizavimą bei užpildytų esamą spragą – įvertinti žmonių heroizmą, žinia, didžiausias heroizmas reiškėsi ten, kur žmonės paprasčiausiai stengėsi išlikti žmonėmis, rašoma pranešime.

Molėtų rajono savivaldybės nuotr./Donato Dovidavičiaus skulptūra „Atsiveriantis branduolys“
Molėtų rajono savivaldybės nuotr./Donato Dovidavičiaus skulptūra „Atsiveriantis branduolys“

Autorius teigia, kad norėjosi sukurti objektą, traukiantį žmones prie savęs, kad tai būtų interaktyvi skulptūra ir žiūrovas galėtų mėgautis kontaktu su kūriniu, galėtų įeiti į vidų iš skirtingų pusių, susitikti kitą, atrasti objekto vidų, liesti, patirti netikėtumo momentą... Skulptūra asociatyvi, leidžia suvokėjui įvairiai interpretuoti atsivėrimo situaciją, gražiai dera aikštės aplinkoje ir puošia miestą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:37
17:27
02:58

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata