Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 10d. 10:46

Nacionalinėje dailės galerijoje – paroda „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“

A. Polukord „Galeristo įrankiai“
A. Polukord „Galeristo įrankiai“

Gruodžio 13 d., ketvirtadienį, 18 val.  Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma paroda „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“, veiksianti iki 2019 m. vasario 10 d. Joje bus pristatyti nauji penkių lietuvių menininkų kūriniai, sukurti, bendradarbiaujant su verslininkais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

XXI a. menininko ir verslininko bendradarbiavimas nėra didelė naujovė. Tradicinį santykį puikiai atspindi menu besidomintys verslininkai, kurie kaupia kūrinių kolekcijas arba remia meno institucijas. Sparčiai populiarėjantis naujas bendradarbiavimo modelis yra kūrybinės industrijos, kur menininko ir verslininko bendradarbiavimas yra naudingas, plėtojant šiuolaikiniame pasaulyje konkurencingą veiklą. Ir vis dėlto nesudėtinga pastebėti, kad, nepaisant senų ar naujų bendradarbiavimo modelių, vis dar egzistuoja du skirtingi meno ir verslo pasauliai, kurių atstovai, nors ir kartais susitinkantys, vieni kitus pažįsta gana menkai.

Projektu „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“ siekiama praplėsti įprastas praktikas, kai menininkas atstovauja kūrybingumui, o verslininkas – verslumui, ir pabandyti pažvelgti vienam į kitą, stumtelint į šalį stereotipus. Įgyvendinant šį projektą, penki Lietuvos menininkai - Miglė Anušauskaitė, Viktorija Damerell, Ernestas Parulskis, Andrej Polukord ir Austėja Vilkaitytė – susitiko su įvairiais verslininkais: naujomis idėjomis pasaulį nustebinusiais startuoliais, sėkmingai įsitvirtinusiomis didelėmis įmonėmis, smulkiais verslininkais bei asmenimis, kurių verslas kažkada nepasiteisino.

Pokalbiai su verslininkais inspiravo naujų kūrinių – performansų, instaliacijų, komiksų serijos ir apsakymo – atsiradimą. Juose verslininkai tampa meno kūrinio veikėjais ar dirigentais, jų verslo idėjos pasitelkiamos, kuriant meno kūrinį, o verslo kūrimo proceso „atliekos“ – kartu su užrašais gimstantys nevalingi piešiniai – tampa meno kūrinio dalimi.

Parodos atidarymo metu vyks įvairūs renginiai. Bus pristatyta choreografės Austėjos Vilkaitytės kuruota renginių programa: verslininkių Dalės Ruplėnienės ir Indros Bukauskienės performansai bei Vinted komandos diskusija apie kūrybišką strategavimą versle. Menininkas ir galerininkas Andrejus Polukordas žiūrovams aprodys mobilųjį Galerie Uberall biurą, parodos laikotarpiui laikinai įsikursiantį Nacionalinėje dailės galerijoje, o True Insight komanda suteiks galimybę pažvelgti į Miglės Anušauskaitės komiksus pro akių judesius fiksuojantį įrenginį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas