Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 14d. 09:35 , Atnaujinta: 2021 gegužės 14d. 13:50

P.Picasso paveikslas aukcione Niujorke parduotas už 103,4 mln. dolerių

Pablo Picasso meilužės ir mūzos Marie-Therese Walter portretas „Moteris, sėdinti prie lango“
„Scanpix“ nuotr. / Pablo Picasso meilužės ir mūzos Marie-Therese Walter portretas „Moteris, sėdinti prie lango“
Pablo Picasso meilužės ir mūzos Marie-Therese Walter portretas „Moteris, sėdinti prie lango“ (Femme assise pres d'une fenetre) ketvirtadienį „Christie's“ aukcione Niujorke buvo parduotas už 103,4 mln. dolerių (85,5 mln. eurų) su mokesčiais, pranešė aukcionų namai.

1932-aisiais pabaigtas paveikslas buvo nupirktas po 19 min. varžymosi už 90 mln. dolerių (74,5 mln. eurų), tačiau pridėjus mokesčius ir komisinius ši suma pasiekė 103,4 mln. dolerių, nurodė aukcionų namai.

„Christie's“ šio meno kūrinio vertę preliminariai įvertino 55 mln. dolerių (45,5 mln. eurų).

Šis pardavimas patvirtina ne tik meno rinkos gyvybingumą, nepaisant COVID-19 pandemijos, bet ir ypatingą P.Picasso (1881–1973) statusą.

Geras ketvirtadienio aukciono rezultatas, per kurį surinkta bendra suma siekia 481 mln. dolerių (beveik 398 mln. eurų), „rodo realų grįžimą į normalų gyvenimą ir siunčia žinią, kad meno rinka tikrai grįžo į savo vėžes“, sakė „Christie's America“ prezidentė Bonnie Brennan.

P.Picasso paveikslas „Moteris, sėdinti prie lango“ buvo įsigytas vos prieš aštuonerius metus Londone už 28,6 mln. svarų (apie 40,2 mln. dolerių; 33,2 mln. eurų dabartiniu kursu) – mažiau nei pusę ketvirtadienį Niujorke pasiūlytos kainos.

Penki šio ispanų dailininko darbai jau yra peržengę simbolinę 100 mln. dolerių (82,7 mln. eurų) žymą.

P.Picasso „Alžyro moterys (O versija)“ („Les Femmes d'Alger (Version O)“) 2015 metais tapo brangiausiai parduotu šio menininko paveikslu, už kurį Niujorke buvo sumokėta 179,4 mln. dolerių (148,4 mln. eurų dabartiniu kursu).

„Christie's“ XX ir XXI amžių meno departamento viceprezidentė Giovanna Bertazzoni (Džovana Bertaconi) sakė, kad P.Picasso asmeninis gyvenimas, jo aura ir meilės ryšiai jaudina ir šiandien, nors pirmieji jo darbai sukurti daugiau kaip prieš 100 metų.

Jie vis dar neįtikimai šiuolaikiški ir mums daug ką pasako.

„Jie vis dar neįtikimai šiuolaikiški ir mums daug ką pasako“, – pridūrė ji.

Ketvirtadienio „Christie's“ aukcione pirmą kartą per dvejus metus už meno kūrinį sumokėta suma peržengė 100 mln. dolerių ribą. 2019 metų gegužę 1890-ųjų Claude'o Monet (Klodo Monė) paveikslas iš jo šieno stirtų serijos „Sotheby's“ aukcione, taip pat Niujorke, parduotas už 110,7 mln. dolerių (91,6 mln. eurų dabartiniu kursu).

Jeano-Michelio Basquiat paveikslas „Šiuo atveju“ (In this Case) antradienį „Christie's“ pirmame dideliame pavasario aukcione buvo nupirktas už 93,1 mln. dolerių (76,5 mln. eurų).

1932-ieji, kai P.Picasso nutapė „Moterį, sėdinčią prie lango“, dažnai laikomi produktyviausiu jo karjeros periodu. Tiems vieniems metams buvo skirta daug svarbių jo darbų parodų.

„Christie's“ ketvirtadienio aukcionas buvo sėkmingas kalbant ir apie moterų dailininkių darbus – keli iš jų parduoti už rekordines šioms menininkėms sumas.

„Šįvakar matėme neįtikimas viso XX amžiaus menininkių moterų [darbų] kainas“, – sakė viena XX amžiaus meno aukciono vadovų Emily Kaplan.

„Rekordai pasiekti dėl Barbaros Hepworth ir Grace Hartigan. Dėl Alice Neel, [kurios darbai] išgyvena tikrą pakilimą rinkoje ir [yra eksponuojami] parodoje Metropoliteno meno muziejuje, padvigubintas ankstesnis aukciono rekordas“, – nurodė ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:15
23:28
00:46

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/