Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą vykstantis Vilniaus galerijų savaitgalis atvers netikėtas erdves

Skaitymas ant Halės turgaus laiptų galerijos atidarymo metu
Organizatorių nuotr. / Skaitymas ant Halės turgaus laiptų galerijos atidarymo metu
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Šiuolaikinis menas grįžta iš atostogų, taip skelbia pirmą kartą vyksiantis Vilniaus galerijų savaitgalis. Jau rugsėjo 9-10 dienomis sostinės galerijos bei netikėtos miesto erdvės pasitiks lankytojus su naujomis parodomis, perfomansais, dirbtuvėmis ir kitais įtraukiančiais renginiais.

„Galerijų savaitgalis Europos ir pasaulio miestuose vyksta jau ne vieną dešimtmetį ir žymi pirmąsias galerijų parodas po vasaros bei naujo meno sezono mieste atidarymą. Lietuvoje tokiu formatu jis vyksta pirmąjį kartą“, – pasakoja Vilniaus galerijų savaitgalio iniciatorius Vytautas Michelkevičius.

Vienu metu galerijose atveriamos naujos parodos suburs miestiečius į laikinas bendruomenes, kurios turės unikalią galimybę ne tik išvysti naujus kūrinius, įsitraukti į interaktyvius žaidimus, susitikti su menininkais, bet ir geriau pažinti neatrastas miesto erdves.

Pirmą kartą vykstančiame renginyje dalyvauja net penkiolika Vilniaus meno galerijų ir meno erdvių: nuo gerai žinomos „Vartų“ galerijos iki neįprastos meno erdvės „Studium P“. Penktadienio vakarą miesto gyventojai ir svečiai galės ilgiau paklaidžioti šiuolaikinio meno keliais, nes meno erdvės bus atviros iki 20 val. Vilniaus galerijų savaitgalis kvies ir į menininkų dirbtuves, kurios eiliniam žiūrovui dažnai lieka nematomos. Susitikimai laukia ir atvirose Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos menininkų studijose, kurios įsikūrusios kiek toliau nuo miesto centro, Pramonės gatvėje.

Organizatorių nuotr./Skaitymas ant Halės turgaus laiptų galerijos atidarymo metu
Organizatorių nuotr./Skaitymas ant Halės turgaus laiptų galerijos atidarymo metu

Vaikai Vilniaus galerijų savaitgalio metu taip pat turės veiklos, jie kviečiami ne tik stebėti, bet ir kurti. Jų laukia kūrybinės dirbtuvės „Nulipdyk savo urlaganą“, kurios vyks bute įsikūrusioje galerijoje „Trivium“.

„Tikimės, kad šis renginys sudomins net ir tuos, kurie yra reti galerijų svečiai. O norinčius pasidalinti savo mintimis ir įspūdžiais apie Vilniaus galerijų savaitgalio renginius kviečiami į diskusiją „Coffice“ erdvėje arba į renginio uždarymą „Yucatan“ bare“, – teigia organizatoriai.

Pasak renginio organizatorių, galerijos yra miesto kvėpavimą ir kraujotaką žyminčios vietos, atsirandančios anksčiau nei konkretus rajonas ar kvartalas patenka į miestiečių akis. Arba atvirkščiai, jos žymi istorinius tam tikrų kvartalų ar pastatų vystymosi etapus. Taip pat jose vyksta naujų idėjų ir socialinių ryšių apykaita, ypač kai per atidarymus susiburia skirtingų sluoksnių miestiečiai ir svečiai ne tik pasižiūrėti į meną, bet ir apsikeisti naujienomis ir įspūdžiais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau