Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 23d. 10:22

R.Požerskio fotografijų albume – skirtingų kartų menininkai ir neideali jų gyvenimo tikrovė

Romualdas Požerskis. „Artist and muses“
Asmeninio archyvo nuotr. / Romualdas Požerskis. „Artist and muses“
Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K.Donelaičio g. 16, Kaune, rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 17 val. vyks naujo Romualdo Požerskio fotografijų albumo „Menininkai ir mūzos“ pristatymas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Renginyje dalyvaus knygos autorius Romualdas Požerskis, VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas Tomas Pabedinskas, ilgametė „Kauno dienos“ žurnalistė Žilvinė Petrauskaitė ir fotografijose užfiksuoti menininkai.

Į R.Požerskio fotografijų albumą „Menininkai ir mūzos“ nugulusios nuotraukos suteiks progą pažvelgti net į kelių kartų žymius Lietuvos menininkus, įamžintus betarpiškai, neformaliomis aplinkybėmis, atskleidžiant žmogišką, neidealizuotą jų gyvenimo tikrovę.

Romualdas Požerskis (g. 1951) – Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinių menų katedros profesorius, išleidęs šešiolika fotografijos knygų. R.Požerskis – vienas svarbiausių XX a. septintajame dešimtmetyje išryškėjusių Lietuvos fotografijos tradicijų tęsėjų, savitai plėtojantis vyresniųjų kolegų suformuotą fotografijos stilistiką. R.Požerskiui būdingą humanistinę pasaulėžiūrą, atsiskleidžiančią jo fotografijose, tiksliai apibūdina paties fotomenininko žodžiai: „menas – tai gebėjimas priartėti prie žmogaus“, per jį atsiskleidžia ir tautos dvasinė būsena. Tokią meninės fotografijos ir jai tenkančio vaidmens už meno ribų sampratą R.Požerskis įkūnijo ne viename fotografijų cikle.

Renginyje galima dalyvauti tik su galimybių pasu (netaikoma asmenims iki 16 metų).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:21
28:48
19:57

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°