Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 10:56

Šeštadienį organizuojamas protestas dėl karantino laikotarpiu neveikiančių meno erdvių

Muziejus (asociatyvi nuotr.)
123RF.com nuotr. / Muziejus (asociatyvi nuotr.)

Šį šeštadienį 13 val. organizuojamas taikus meno ir kultūros sektoriaus atstovų protestas „Einanti paroda“. Kaip teigiama oficialiame renginio aprašyme, juo norima „atkreiptį dėmesį į profesionalųjį meną bei jo neprieinamumą visuomenei dėl karantino laikotarpiu neveikiančių, nors ir galinčių užtikrinti saugumą, ekspozicinių erdvių“.

„Ilgam laikui užvertos galerijų ir muziejų durys užkirto kelią įprastinei meno sklaidai, galimybei realizuoti ir pristatyti kūrybinius projektus. Pastarieji vyriausybės nutarimai šios srities atžvilgiu taip pat kelia slogutį, nes leidžiama veikti tik toms galerijoms, kurios turi parduotuves, netrukus taip pat bus leista atidaryti ekspozicijas, tačiau tik tas, kurios esti atvirose erdvėse. Turint omenyje, jog muziejai ir galerijos nėra masinių susibūrimų vietos, šie sprendimai panašėja į šaukšto bedimą į kaktą, o ne į burną.

Manome, kad tai didžiulis praradimas ne tik menininkams, bet ir visiems piliečiams: kaip teigia garsioji piktintis mėgusio romėnų satyriko Juvenalio Junijaus Decimo frazė, žmonėms reikia ne tik duonos, bet ir žaidimų.

Todėl kviečiame tapytojus, grafikus ir kitų sričių vizualaus meno kūrėjus susitikti prie Aušros vartų ir nešiniems savo paveikslais, laikantis saugaus atstumo, bei dėvint apsaugines kaukes keliauti iki miesto širdies, Katedros aikštės, ir tokiu būdu išreikšti poziciją, jog atsisakome būti pasmerkti užmarščiai“, – teigiama renginio apraše feisbuke.

Iniciatyvos organizatoriai: Kristina Alsytė, Adelė Liepa Kaunaitė, Goda Lukaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/