Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 07:47

Valdovų rūmuose eksponuojamos baroko skulptūros į Lvivą kol kas negrįš

Prieš karą iš Ukrainos į Valdovų rūmus Vilniuje atvežtos baroko skulptūros į Lvivą kol kas negrįš – jų paroda Lietuvoje pratęsta, o vasarą meno kūriniai keliaus į Latviją.
Parodos „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvovo meistrai“ ​ekspozicijos fragmentas
Parodos „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvovo meistrai“ ​ekspozicijos fragmentas

Tarptautinė paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“ Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pratęsta savaitei, BNS informavo muziejaus atstovė Monika Petrulienė.

Pagal ankstesnį planą, ji turėjo baigtis šį sekmadienį, gegužės 22 dieną.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, nutarta 20 vertingų medinių paauksuotų skulptūrų, sukurtų XVIII amžiuje, kol kas negrąžinti Nacionalinei Boryso Voznyckio dailės galerijai Lvive.

Anot M.Petrulienės, birželio mėnesį skulptūros bus pervežtos į Rundalės rūmų muziejų Latvijoje ir ten eksponuojamos iki rudens. Galimybėmis rudenį pratęsti parodos kelionę domisi Vokietijos Drezdeno valstybinių meno rinkinių kuratoriai.

„Valdovų rūmų muziejaus atstovai kiekvieną savaitę bendrauja su Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos darbuotojais. Tariamasi, kada skulptūras jau bus saugu grąžinti į Ukrainą. Kol kas didieji muziejai dar neatnaujina veiklos, nors mažesnieji saugesnėse teritorijose pamažu vėl atsiveria lankytojams“, – BNS sakė Valdovų rūmų atstovė.

Skulptūros į Lietuvą iš Ukrainos atvežtos likus dviem savaitėms iki karo.

Šią parodą Vilniuje aplankė daugiau kaip 21 tūkst. žmonių.

Lvivo regione kurtos skulptūros išsiskiria Europos kontekste: figūros yra netaisyklingų proporcijų, kad paliktų didesnį įspūdį, perteiktų dramatizmą, drabužių klostės iš medžio kuriamos taip, jog paviršius panašėtų į metalo liejinį. Anuomet laikytasi nuomonės, kad visi meno kūriniai pirmiausia yra skiriami Dievui.

Pasak parodos kuratorės Gintarės Tadarovskos, vėlyvojo baroko skulptūros iš Lvivo tarsi papildo ir Vilniaus istoriją, praplečia jo, kaip vėlyvojo baroko architektūros miesto, įspūdį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą