Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Viešųjų ryšių specialistui Ričardui Jarmalavičiui – tarptautinis Metų fotografo titulas

Lietuvos strateginės komunikacijos konsultanto, „Publicum” įmonių grupės vadovo Ričardo Jarmalavičiaus kūryba įvertinta Metų fotografo titulu pasauliniame fotografijos konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards 2016“.
Ričardo Jarmalavičiaus nuotrauka „Paskutinis apkabinimas. Germanwings skrydis Nr.4u9525“.
Ričardo Jarmalavičiaus nuotrauka „Paskutinis apkabinimas. Germanwings skrydis Nr.4u9525“. / Ričardo Jarmalavičiaus nuotrauka

Tarptautinė komisija, vadovaujama pasaulinio garso fotografo Andrea Constantini, prestižinį titulą R.Jarmalavičiui skyrė konkurso kelionių kategorijoje už nuotrauką „Paskutinis apkabinimas. Germanwings skrydis Nr.4u9525“.

Ričardas Jarmalavičius
Ričardas Jarmalavičius

2015 metų kovo 24 dieną pasaulį sukrėtė tragiškai nutrūkęs „Germanwings” skrydis Nr.4u9525 iš Barselonos į Diuseldorfą. 150 žmonių žuvo, psichinių sutrikimų turėjusiam pilotui nukreipus lainerį į kalnus.

R.Jarmalavičius buvo vienas paskutiniųjų, mačiusių šio skrydžio keleivius dar gyvus – kartu su jais ėjo pro patikrą Barselonos oro uoste.

„Aš į Vilnių pakilau gal po kokių dešimties minučių. Ir iki Alpių skridome iš paskos. Iki šiol prisimenu kai kuriuos „Germanwings“ keleivių veidus, kuriuos mačiau pirmą ir paskutinį kartą.

Prisimenu jauną moterį, su kuria apsikeitėme šypsenomis, lėtapėdį vyrą, kuris mane supykdė, neskubėdamas pasiimti nuo konvejerio savo lagamino. Prisimenu pulkelį klegančių vaikų. Visi skubėjome. Kaip visada. Pamiršdami, kad kiekvienas atsisveikinimas, kiekvienas apsikabinimas gali tapti paskutiniu“, – pasakojo R.Jarmalavičius.

Tarptautinį pripažinimą pelniusią nuotrauką fotografas padarė praėjus mėnesiui po tragiško įvykio – greta tų pačių laipinimo vartų, pro kuriuos „Germanwings“ keleiviai pakilo į paskutinį savo skrydį.

„Hotshoe Black & White Photography Awards 2016“ apdovanojimai pernai skirti iš viso 25 nuotraukoms. Šį konkursą organizuoja žinomi fotografijos žurnalai „Hotshoe“, „Adore Noir“, „Dodho“ ir „Photographize“.

Ričardo Jarmalavičiaus kūryba įvertinta Metų fotografo titulu pasauliniame fotografijos konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards 2016
Ričardo Jarmalavičiaus kūryba įvertinta Metų fotografo titulu pasauliniame fotografijos konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards 2016

R.Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, dabar vadovauja savo įkurtai vienai didžiausių Baltijos šalyse „Publicum“ komunikacijos įmonių grupei.

Pasak R.Jarmalavičiaus, fotografija yra didžiausias jo hobis. Jis jau yra pelnęs ne vieną tarptautinį fotografijos apdovanojimą, jo nuotraukos publikuotos įvairiose pasaulio žiniasklaidos priemonėse, eksponuotos fotografijos parodose Prancūzijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius