Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 2d. 13:01

Viktoro Paukštelio miražai, sapnai ir dialogas su tradicija

Viktoro Paukštelio paveikslai: Kiautas II, 2020 ir Nakties sargyba, 2019.
Kultūros barai / Viktoro Paukštelio paveikslai: Kiautas II, 2020 ir Nakties sargyba, 2019.

Žinomas pianistas Viktoras Paukštelis (g. 1983), virtuoziškai interpretuojantis klasikos kūrinius, taip pat natūraliai užmezgė dialogą ir su tapybos tradicija. Iš jos „skolinasi“ ikonografinius paveikslų simbolius, alegorijas, kitus motyvus. Inspiracijų suteikia ir moksliniai, biografiniai tekstai, literatūros kūriniai.

Menininkas eruditas, atsirinkdamas paveikslus iš meno istorijos, apeliuoja į kolektyvinę atmintį. Pirmiausia jam svarbus universalumas, būdingas senųjų meistrų vaizdiniams. Ištisus šimtmečius karta iš kartos susiduria su panašiomis tragedijomis, nusivylimais, puoselėja panašias viltis. Todėl praeitį Paukštelis komentuoja iš šiuolaikinių pozicijų, susieja su šių dienų įvykiais.

Tapytojas pasitelkia ne tiek pačius istorinius paveikslus, kiek jų pėdsakus, įsirėžusius į kultūrinę atmintį. Iš Michelangelo, Caravaggio, Carlo Dolci’o, Jeano-Baptisto Siméono Chardino, Édouard’o Manet ar Paulio Gauguino šedevrų jis perima tik tam tikrus kompozicinius motyvus, kuriuos perkelia į tuščią erdvę arba susieja su fiktyviais vaizdiniais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

00:28
14:00
01:02

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/