Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 5d. 14:32 , Atnaujinta: 2016 liepos 5d. 16:41

Vilniaus valdžia sumanė griauti garsųjį „vamzdį“?

"Krantinės arka"
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / "Krantinės arka"

Nukėlę sovietines Žaliojo tilto skulptūras, Vilniaus miesto vadovai sustoti neketina. Dabar užsimota prieš miesto bendruomenę suskaldžiusį vadinamąjį Neries krantinės vamzdį – „Krantinės arką“. Vieni vilniečiai šį prieš kelerius metus atsiradusį skulptoriaus Vlado Urbanavičiaus kūrinį keiksnoja, kiti – už tai, kad jis liktų krantinėje.

„Taip, yra tokių planų. Dabar analizuoju sutartį, ir netrukus bus paskelbtas sprendimas“, – portalui lrt.lt sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė, paklausta, ar iš tikrųjų bus nugriautas vadinamasis Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato V. Urbanavičiaus vamzdis.

Tiesa, pasirodžius publikacijai Vilniaus meras Remigijus Šimašius „Facebook“ paskyroje pranešė, kad ketinama griauti ne vamzdį, o tvarkyti krantinę.

Kas paskatino imtis nevienareikšmiai vertinamos „Krantinės arkos“ eliminavimo iš miesto erdvės, A.Vaitkunskienė tiksliai atsakyti negalėjo, tik paminėjo, jog vieną iš miesto tarybos komitetų yra pasiekęs visuomenininkų prašymas pagaliau nugriauti šią skulptūrą.

Pats V.Urbanavičius apie tai, kad kūrinys gali dingti iš Neries krantinės, prisipažino nieko nežinąs: „Manęs apie tai niekas neinformavo. Gal dėl to, kad jo savininkė – savivaldybė.“

„Krantinės arka“ tarp Žaliojo ir Mindaugo tiltų atsirado 2009 m. vasarį – po to, kai „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) paskelbė konkursą kūriniams miesto viešosiose erdvėse sukurti konkursą.

Jį laimėjo V.Urbanavičius ir jo „Krantinės arka“, Robertas Antinis su skulptūra „Paskutinis“, kuri atsirado netoli Geležinio vilko tilto, ir Mindaugas Navakas, sukūręs skulptūrą „Dviaukštis“ šalia Baltojo tilto.

Visų šių skulptūrų sukūrimą finansavo Kultūros ministerija. Jos kainavo maždaug po 25 tūkst. eurų. Pasibaigus VEKS renginiams, skulptūros atiteko miesto savivaldybei.

Lrt.lt
Temos: 2 Skulptūra Menas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Laimė jaustis saugiai

Esports namai