Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 12, 11:51

Vilniuje suniokotas V.Putino ir D.Trumpo bučinį vaizduojantis grafitis

Penktadienio naktį Vilniuje suniokotas grafitis, vaizdavęs kandidato į Jungtinių Valstijų prezidentus Donaldo Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino bučinį.
Užpaišytas piešinys Vilniuje
Užpaišytas piešinys Vilniuje / „Facebook“ nuotr.

„Nemanome, kad tai paprastas vandalizmas – tai ataka prieš žodžio laisvę Lietuvoje. Šios atakos tikslas buvo mums, laisvo pasaulio žmonėms, priminti, kad mūsų visuomenėje dar yra žmonių, aktyviai palaikančių autoritarizmą“, – amerikietiško maisto užkandinės „Keulė Rūkė“, ant kurios sienos gatvės meno kūrinys buvo nupieštas, „Facebook“ puslapyje cituojamas piešinio idėjos autorius ir vienas iš užkandinės savininkų Dominykas Čečkauskas.

Jis BNS penktadienį sakė, kad apie baltais dažais uždažytą piešinį rytą pranešė draugai. Pasak jo, greičiausiai dėl įvykio bus kreipiamasi į policiją, yra ir vaizdo įrašas, kuriame turėtų matytis, kas ir kada sunaikino piešinį.

Pasak D.Čečkausko, bus siekiama piešinį atkurti, greičiausiai pasistengus jį padaryti dar nemalonesnį kritikams.

„Yra planas iš esmės atkurti, nes mes manome, kad tai yra simbolis ir kad yra svarbu, kad tas simbolis išliktų. Kita vertus, norime, kad būtų koks nors atsakas iš mūsų pusės, todėl bandysime tą piešinį dar labiau radikalizuoti, kad jis dar labiau įžeistų konservatyvias žmonių grupes“, – kalbėjo jis.

D.Čečkauskas nemano, kad šis įvykis yra atsitiktinumas, ir teigia, kad nors tiesioginių priekaištų ar grasinimų kūriniui išpopuliarėjus nesulaukta, socialiniuose tinkluose piešinys sulaukė pasipiktinimo iš V.Putiną palaikančių asmenų.

Lietuvos sostinėje nutapytas piešinys primena garsųjį Berlyno sienos grafitį, kuriame pavaizduotas 1979 metų sovietų lyderio Leonido Brežnevo bučinys su Rytų Vokietijos komunistinio režimo lyderu Erichu Honeckeriu.

V.Putiną ir D.Trumpą vaizduojantis gatvės meno kūrinys susilaukė didelio tarptautinės žiniasklaidos dėmesio – apie jį rašė BBC, CNN, „Time“, „Washington Post“ ir daugelis kitų žiniasklaidos priemonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą