Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 28d. 18:55

XIV-asis Kaunas Photo – mokesčiai, suomiškos pirtys ir pasaulio upės

Parodos atidarymo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaunas Photo paroda

„Vandeningas festivalis“, – tokiais žodžiais spaudos konferenciją apie artėjantį Kaunas Photo 2017 pradėjo renginio sumanytojas ir jo vadovas Mindaugas Kavaliauskas. Pasak jo, jame netrūks dėmesio visiems su šia stichija besisiejantiems objektams.

Festivalio organizatorius M.Kavaliauskas atskleidė, jog viena iš priežasčių renginiui parinkti vandens tematiką buvo ir Australijos bei Lietuvos fotografijos legenda Olegas Truchanas. Pasak jo, tai vienas iš žymiausių Australijos lietuvių, kurio darbai aplinkosaugos tematika yra vieni iš garsiausių šalyje, o parodos metu mintimis apie fotografą žadėjo pasidalinti ir pats Kaunas Photo globėjas Valdas Adamkus.

„Laikas išpasakoti tas istorijas ir pradėti didžiuotis tuo, kuo mes galėtume būti, kuo mūsų tėvynainiai buvo. O.Truchanas tiek daug talpina viename, kad fotografija tėra tik vienas susidomėjimo kanalas, tačiau šalia yra gamtosauga, vanduo, kuris, pagal tai ką gyvenime veikė Olegas, jam buvo kaip kraujas.

Pačiame festivalyje netrūks ir netradicinių fotografijos parodų vietų – viena iš jų bus Kauno miesto Valstybinės mokesčių inspekcijos filialas A.Juozapavičiaus prospekte. Čia atsiras Paolo Woods ir Gabriele Galimberti darbai, vaizduojantys įvairius mokesčių rojaus aspektus įvairiose pasaulio salose.

„Supratome ir pažinome, kad apie mokesčius galima kalbėti ir per kultūrą, fotografiją, tad esame dėkingi, jog atradote mūsų erdvę tokiai parodai. Apie mokesčius reikia kalbėti ir Valstybinė mokesčių inspekcija jau kurį laiką renkasi įvairias to kalbėjimo formas, svarbu ugdyti visuomenę vykdyti mokestines prievoles įvairiomis formomis, nebūtinai jos turi būti per kontrolės formas“, – spaudos konferencijoje apie parodą kalbėjo VMI Kauno apskrities vadovė Judita Stankienė.

Kaunas photo festivalio įžanginė paroda „Pliažo sezonas“ lankytojams jau atvira nuo birželio pirmosios. Užsienio ir Lietuvos fotomenininkų darbų ekspoziciją galima rasti Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M.Žilinsko dailės galerijoje.

Pagrindiniai 2017 metų Kaunas Photo festivalio renginiai Kauno galerijose, muziejuose ir kituose kultūros židiniuose vyks nuo rugsėjo mėnesio ir tęsis iki pat spalio pabaigos. Tai jau keturioliktieji metai, kai organizuojamas šis festivalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/