TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Vilnių atvyksta keisčiausio festivalio „Žiemos ekranai“ filmo režisierius Thierry Jousse‘as

Thierry Jousse‘as
Kino festivalio „Žiemos ekranai“ organizatorių nuotr. / Thierry Jousse‘as
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį į Vilnių atvyksta prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ svečias – kino kritikas ir režisierius Thierry Jousse‘as. 18 val. „Meno avilio“ Mediatekoje jis susitiks su Lietuvos kino kritikais, studentais ir visais besidominčiais, o vakare kino teatre „Pasaka“ žiūrėsime T.Jousse‘o juostą „Aš esu niekieno žemė“. Savo filmą režisierius pristatys ir rytoj „Skalvijos“ kino centre.

T.Jousse‘as (g. 1961 m.) studijavo literatūrą, bet pasirinko kiną. Būdamas 24-erių, pradėjo rašyti legendiniam prancūzų kino žurnalui „Cahiers du cinéma“, kur 1991–1996 m. dirbo vyriausiuoju redaktoriumi. Dalyvavo sudarant enciklopedinį leidinį „Miestas kine“ („Ville au cinéma“, 2005).

Režisieriaus darbas vienaip ar kitaip nuolat siejasi su muzika. Muzikinis kontekstas svarbus ne tik jo filmuose, jis taip pat rašo muzikos kritikos straipsnius kultūros žurnalams, radijo stotyse yra vedęs kelias muzikines laidas. Viena jų buvo skirta filmų garso takeliams.

T.Jousse‘as pats ėmė vaidinti filmuose, rašyti scenarijus, galiausiai išbandė jėgas režisūroje. 1998 m. Kaip režisierius debiutavo 1998 m. su trumpametraže „Noelio diena“ („Le Jour de Noël“), kurios centre – muzikanto Noëlio Ackchoté portretas. 2000 m. sukurtame trumpo metro filme „123 Solal“ pasakojama apie bendrą režisieriaus Bertrando Blier ir kompozitoriaus Martialio Solalio darbą. 2001 m. T.Jousse‘as sukūrė dar vieną trumpą vaidybinį filmą „Kodinis vardas – Saša“ („Nom de code : Sacha“), kuriame vaidina kultinis prancūzų dainininkas Philippe'as Katerine'as. Trečiasis trumpametražis darbas „Julija ir vyrai“ („Julia et les hommes“) pasirodė 2003 m. T.Jousse‘o filmai pelnė ne vieną apdovanojimą.

Pirmąją ilgo metro juostą, „Nematomi“ („Les Invisibles“) režisierius sukūrė 2005 m. Antrojoje autoriaus pilno metro juostoje „Aš esu niekieno žemė“ (2010 m.) autorius vėl pasirinko dainininką P.Katerine'ą, tik šįkart jis atlieka pagrindinį vaidmenį. Filmo herojus Filipas – scenos žvaigždė, dėl kurio gerbėjai raunasi plaukus. Sėkminga dainininko karjera nebepalieka laiko nei sau, nei artimiesiems. Vieną vakarą po koncerto Filipo ložėje netikėtai atsiradusi sena pažįstama pakviečia vakarienės. Keistas, atokus namas ir dar keistesnis šeimininkės elgesys priverčia Filipą bėgti pro langą. Atsidūręs miško vidury vyriškis sutinka ornitologę, filmuojančią paukščius naktį, dar vėliau netyčia užklysta į savo vaikystės namus, pas seniai matytus tėvus.

T.Jousse‘as atvyksta į kino festivalį „Žiemos ekranai“ pristatyti savo naujausio filmo.

Filmas „Aš esu niekieno žemė“ rodomas Vilniuje, kino teatre „Pasaka“, sausio 24 d., 20.15 ir kino centre „Skalvija“, sausio 25 d., 19.10. Abu seansus pristatys pats režisierius.

Sausio 24 d., 18 val. „Meno avilys“ ir Prancūzų institutas, kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija, kino mylėtojus kviečia į susitikimą su prancūzų kino kritiku ir režisieriumi T.Jousse‘u  „Meno avilio“ Mediatekoje (Vilniaus g. 39, II aukštas, 213-214 kab.)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018