Prezidentas Gitanas Nausėda
nusprendė neskirti dviejų naujų ministrų.
Prezidentas nusprendė neskirti
Mindaugo Jablonskio
į energetikos ministro pareigas.
Taip pat jis nusprendė neskirti
Povilo Poderskio
į aplinkos ministro pareigas.
Abu kandidatus pasiūlė
partija „Nemuno aušra“.
Prezidentūra paaiškino, kad
• ministrai turi būti sąžiningi,
• nepriklausomi nuo kitų įtakos,
• turi turėti pakankamai gebėjimų
vadovauti svarbioms sritims.
Todėl šių dviejų kandidatų
prezidentas nepatvirtino.
Premjerė Inga Ruginienė
turi pateikti naujas kandidatūras.
Šis prezidento sprendimas
sukėlė įtampą valdžioje.
Partijos „Nemuno aušros“ vadovas
Remigijus Žemaitaitis sakė,
kad jei prezidentas atmeta jų kandidatus,
jo partija gali pasitraukti iš koalicijos.
Koalicija yra kelių partijų susitarimas
dirbti kartu valdžioje.
Jei viena partija nebepalaiko susitarimo,
valdžia gali susilpnėti arba subyrėti.
Prezidentas tokias kalbas pavadino šantažu,
nes bandoma daryti jam įtaką grasinimais.
Prezidentas norėjo,
kad energetikos ministru liktų
buvęs ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Bet „Nemuno aušra“ tam nepritarė.
Todėl buvo atmestos abi šios partijos
pasiūlytos naujos pavardės.
Kol kas prezidentas patvirtino 12 iš 14 ministrų.
Energetikos ministerija ir aplinkos ministerija
vis dar neturi ministrų.
Prezidentas jau anksčiau sakė,
kad nenori skirti „Nemuno aušros“
narių į ministrus.
Nes partijos vadovas Remigijus Žemaitaitis
yra teisiamas dėl neapykantos kalbų.
Taip pat vyksta tyrimas
dėl šios partijos piniginių reikalų.
