2012 07 25 /22:41

16-mečių krepšinio rinktinė sutriuškino graikus, bet nepateko į Europos čempionato ketvirtfinalį

Pergalingai pasirodymą antrajame Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionato etape baigė Lietuvos krepšininkai, Panevėžyje sutriuškinę Graikijos rinktinę – 75:56 (28:10, 13:13, 22:14, 12:19).
Antanas Krimelis
Antanas Krimelis / LKF/V. Mikaičio

Tiesa, net ir pergalė mūsiškiams negarantavo vietos ketvirtfinalyje ir kelialapį į lemiamas kovas Vilniuje Lietuvai galėjo stebuklingai padovanoti Vokietijos rinktinė - pergalė prieš Prancūziją būtų leidusi G.Razučio kariaunai užimti ketvirtą vietą F grupėje. Tačiau vokiečiai pralaimėjo prancūzams 49:55. Įdomu, kad per trečiąjį kėlinį prancūzai nepelnė nė taško (!) ir tai leido Vokietijai persverti rezultatą, nepaisant turėto 16 taškų deficito. Taškų Prancūzija iš viso nepelnė 15 žaidimo minučių. Nepaisant to, dar ketvirto kėlinio viduryje prancūzai pirmavo 44:41. Deja, bet Vokietija stebuklo Lietuvai nesukūrė.

Mūsiškiai ne pirmą kartą rungtynes pradėjo kur kas geriau nei priešininkai ir diktavo savo sąlygas - 7:0. Graikų paprašyta minutės pertraukėlė nedavė vaisių - šeimininkai ir toliau dominavo aikštėje 12:0. Praėjus kiek daugiau nei 4 minutėms Lietuva pirmavo net 20:1. Lietuvių traukinys traiškė graikus, kurie dar septintąją minutę buvo priversti prašyti antrosios minutės pertraukėlės, nes skirtumas darėsi nepadorus - 28:4. Antrajame kėlinuke Lietuvos rinktinės puolimas ėmė gerokai strigti. Graikai tuo šiek tiek pasinaudojo, bet skaudžiai nenubaudė - 33:17. D.Zupkauskas nutraukė beveik penkias minutes trukusį taškų badą ir mūsiškiai kiek įsibėgėjo (37:18). Net 22 taškus per pirmoje pusėje pelnęs A.Krimelis neleido graikams pagalvoti apie intrigos atkūrimą - 41:20.

Pirmosiomis trečiojo kėlinio minutėmis graikai bandė perimti iniciatyvą (26:41), bet kiek vangiai ketvirtį pradėję lietuviai grįžo į ritmą ir vėl nutolo 53:31. M.Šerkšno tolimas metimas trečiojo kėlinio pabaigoje padėjo galutinį tašką - 62:37.

Lietuva: Antanas Krimelis 27, Domantas Sabonis 13 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Tautvydas Paliukėnas 12, Edvinas Rupkus 7, Mantas Šerkšnas 5, Raimondas Žuklevičius ir Deividas Žemgulis (5 rez. perd.) po 4, Dominykas Zupkauskas 2 (7 rez. perd.), Domantas Pavlovskis 1.