2013 12 15

Antras iš eilės Jono Valančiūno dublis ir „Raptors“ pergalė

„Toronto Raptors“ (9/13) klubas naktį iš šeštadienio į sekmadienį iškovojo antrąją pergalę ir eilės. Jono Valančiūno atstovaujama ekipa išvykoje 99:77 (24:21, 27:20, 22:25, 26:11) įveikė „Chicago Bulls“ (9/13) klubą. Lietuvis antrame mače iš eilės pasižymėjo dvigubu dubliu.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Mačo pradžioje Toronto ekipa išsiveržė į priekį 10:4, tačiau po kelių minučių „Bulls“ sužaidė puikia atkarpą  ir prisivijo „Raptors“. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus 12:12. Po pirmųjų dešimties minučių Toronto klubas pirmavo tik paskutinėmis sekundėmis tritaškį įsmegusio Johno Salmonso dėka 24:21.

Antrojo kėlinio pradžioje nė vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnio pranašumo. Įpusėjus kėliniui pabėgti nuo varžovų bandė „Raptors“ 38:31. Likus kelioms minutėms iki ketvirčio pabaigos pasižymėjo ir J.Valančiūnas – 45:39. Prieš pat ilgąją pertrauką lietuvio ekipa įgijo 10-ties taškų pranašumą – 51:41.

Trečiajame ketvirtyje „Raptors“ neleido varžovams priartėti ir kone visą laiką išlaikė susikrautą persvarą. Paskutinę minutę prieš lemiamą kėlinį Toronto komanda pirmavo 73:63, tačiau Čikago klubas pelnė tritaškį ir kiek sumažino deficitą. J.Valančiūno klubas pirmavo 73:66.

Prabėgus 5 paskutinio kėlinio minutėms ekipas skyrė tie patys 10 taškų – 86:76. Antrojoje paskutinio kėlinio dalyje „Raptors“ įsismagino ir pradėjo didinti persvarą. Likus dviems minutėms po J.Valančiūno taškų rezultatas buvo 93:76, o mačas baigėsi 99:77.

J.Valančiūnas per 31 minutę pelnė 15 taškų (6/11 dvitaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo 4 varžovų metimus, kartą suklydo ir 4 kartus pažeidė taisykles.

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 16, Jonas Valančiūnas ir DeMaras DeRozanas po 15, Amiras Johnsonas 14, Terrence‘as Rossas 9.

„Bulls“: Luolas Dengas 17, Mike‘as Dunleavy 14, Jimmy Butleris 11, Joakimas Noah (12 atk. kam.) 10, Carlosas Boozeris 8.

Kiti rezultatai:

„Charlotte Bobcats“ – „Los Angeles Lakers “ 85:88 (23:22, 20:22, 25:20, 17:24)

„Lakers“: Kobe Bryantas (7 atk. kam., 8 rez. perd.) 21, Jordanas Hillas ir Pau Gasolis po 15, Nickas Youngas 13, Wesley Johnsonas 9.

„Bobcats“: Kemba Walkeris 24 , Alas Jeffersonas 14 , Geraldas Hendersonas 13, Benas Gordonas 10.

„Miami Heat“ – „Cleveland Cavaliers“ 114:107 (35:29, 33:23, 16:28, 30:27)

„Heat“: LeBronas Jamesas 25, Dwyane‘as Wade‘as 24, Chrisas Boshas 22, Ryanas Allenas 12, Mario Chalmersas 11.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 19, Tristanas Thompsonas ir Dionas Waltersas po 16, Jarrettas Jackas 14, Earlas Clarkas 12, Alonzo Gee 10.

„New York Knicks“ – „Atlanta Hawks“ 111:106 (22:26, 26:31, 29:24, 29:30)

„Hawks“: Carmelo Anthony (6 atk. kam.) 35, Andrea Bargnani 23, Timothy Hardaway Jr. 13, Pablo Prigioni (6 rez. perd.) 11, Beno Udrihas 10.

„Knicks“: Louisas Williamsas 27, Paulas Millsapas 18, Alas Horfordas 17, Kyle‘as Korveris 13, Shelvinas Mackas 10.

„Philadelphia 76ers“ – „Portland Trail Blazers“ 105:139 (34:32, 30:39, 15:40, 26:28)

„Trail Blazers“: LaMarcusas Aldridge'as (16 atk. kam., 5 rez. perd.) 20, Nicolas Batumas 17, Damianas Lillardas 16, Dorellas Wrigthas 15 (5/5 tritaškių), Mo Williamsas ir Wesley Matthewsas – 14, Robinas Lopezas 12, Thomas Robinsonas 10.

„76ers“: Tony Wrotenas 18 , Hollisas Thompsonas 17, Spenceris Hawesas 16, Thaddeusas Youngas 15, Jamesas Andersonas 14.

„Utah Jazz“ – „San Antonio Spurs“ 84:100 (17:32, 23:32, 26:25, 18:20)

„Spurs“:Timas Duncanas 22, Tony Parkeris (7 rez. perd.) 15, Kawhi Leonardas 13, Marco Belinelli ir Patty Millsas po11.

„Jazz“: Trey‘us Burke‘as 20, Gordonas Haywardas 18, Marvinas Williamsas 10, Alecas Burksas 9, Richardas Jeffersonas 8.

„Washington Wizards“ – „Los Angeles Clippers“ 97:113

„Dallas Mavericks “ – „Milwaukee Bucks“ 106:93

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas