TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2015 02 11

Donatas Motiejūnas prie „Rockets“ pergalės prisidėjo 12 taškų, Jamesas Hardenas – 40

Trisdešimt šeštą pergalę 52-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo trečiąją vietą Vakarų konferencijoje užimantis Donato Motiejūno atstovaujamas „Houston Rockets“ klubas.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Antradienį svečiuose 17 tūkst. žiūrovų akivaizdoje Hjustono krepšininkai 127:118 (41:23, 29:38, 18:28, 39:29) įveikė antrą nesėkmę iš eilės patyrusią bei aštuntojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančią „Phoenix Suns“ (29 pergalės bei 25 pralaimėjimai) komandą.

„Rockets“ klubas pirmame kėlinyje turėjo 18 taškų pranašumą, tačiau prasidėjus paskutiniam ketvirčiui atsilikinėjo vienu tašku – 88:89. Lemiamą kėlinį tritaškiu su pražanga pradėjo svečių lyderis Jamesas Hardenas ir „Rockets“ daugiau nebebuvo vien tik besiginanti komanda, pirmaudama ketvirtyje 8-10 taškų skirtumu. Iš viso J.Hardenas per ketvirtąjį ketvirtį įmetė 20 taškų.

„Rockets“ klubas ketvirtajame kėlinyje patakė 75 proc. metimų (15/20), o „Suns“ šį sezoną per 48 žaidimo minutes į savo krepšį tiek daug taškų praleidusi dar nebuvo.

Starto penkete rungtyniavęs D.Motiejūnas nugalėtojams pelnė 12 taškų, po krepšiais atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir penkissyk prasižengė. Per 17 žaidimo minučių (17:00) D.Motiejūnas prametė vienintelį tritaškį, pataikė 5 dvitaškius iš 8 bei realizavo abu baudų metimus.

Svariausiai prie pergalės – septintosios per devynis pastaruosius mačus – prisidėjusio Jameso Hardeno sąskaitoje – 40 taškų, 12 po krepšiais sugriebtų bei 3 perimti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai ir blokuotas varžovo metimas.

20 taškų į arenos šeimininkų krepšį įmetė Joshas Smithas, 15 – Patrickas Beverley, 14 – Corey Breweris, 10 – Trevoras Ariza, 8 – Kostas Papanikolaou.

Pralaimėjusiųjų, kurie patyrė penktą nesėkmę per šešerias paskutiniąsias rungtynes, gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Ericas Bledsoe'as (32 tšk.), Goranas Dragičius (20 tšk.), P.J. Tuckeris (17 tšk.), Markieffas Morrisas (16 tšk.) bei Isaiahas Thomas (14 taškų).

Trečią pergalę iš eilės antradienį iškovojo trečiąją vietą Rytų konferencijoje užimantis „Chicago Bulls“ (33 pergalės ir 20 pralaimėjimų) klubas.

Antradienį namuose 20,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Bulls“ krepšininkai 104:86 (30:26, 27:23, 27:15, 20:22) įveikė tryliktojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančią „Sacramento Kings“ (18 pergalių ir 33 pralaimėjimai) komandą.

26 taškus nugalėtojams pelnė 34-uoju šio sezono bei tryliktuoju iš eilės dvigubu dubliu pasižymėjęs Pau Gasolis (16 atkovotų kamuolių).

24 taškais prie pergalės prisidėjo Tony Snellas, 23 – Derrickas Rose'as (7 rezultatyvūs perdavimai), 9 -Tajus Gibsonas.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Rudy'is Gay'us (24 tšk.), DeMarcusas Cousinsas (15 tšk.), Benas McLemore'as ir Ray'us McCallumas (po 11 tšk.) bei Jasonas Thompsonas (7 taškai).