2012-05-31 13:37

Linas Kleiza: „Baimės imtis lyderio vaidmens tikrai nejausiu“

Ryžtingas ir kupinas ambicijų. Toks po sunkios kelio traumos, pernai palaidojusios svajonę žaisti Europos čempionate gimtinėje, į Lietuvos krepšinio rinktinę grįžo Linas Kleiza.
Treniruotės akimirka
Linas Kleiza / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ar vienintelis NBA lygoje šį sezoną žaidęs lietuvis vėl bus toks, kaip pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje, kai vedė rinktinę iki bronzos medalių? „Pažiūrėsime, bet baimės imtis lyderio vaidmens tikrai nejausiu“, – įprastai sau, nestokodamas pasitikėjimo savimi, atsakė Toronto „Raptors“ klubo puolėjas.

– Turėjote turbūt daugiausia laiko pasiruošti rinktinės stovyklai. Ką nuveikėte? – žurnalistai paklausė L.Kleizos.

– Laiko kaip ir turėjau, kaip ir neturėjau. Manau, po sezono turi ir pailsėti. Aš turėjau tris savaites – tai nebuvo ilgas laiko tarpas, bet mano situacija buvo viena geriausių, nes kitiems teko beveik atvykti tiesiai į rinktinę. Kaip futbolininkams (šypsosi).

Aš per tas tris savaites sportavau kartu su treneriu Aleksu Stanislovaičiu (garsus Lietuvos legvaatlečių treneris, – past.). Visas dėmesys mano treniruotėse buvo skirta fiziniam pasirengimui, o ne krepšiniui. Tačiau jau nuo šiandien (ketvirtadienio, – past.) pradėsim sportuoti ir salėje, vėl reikės tą kamuolį imti į rankas.

– Kaip manote, ar pavyks tiems krepšininkams, kurie atvyks vėliau, lengvai įsilieti į rinktinę?

– Manau, kad pavyks. Tie, kurie atvažiuos bus kiek pavargę, bet užtat geros sportinės formos, nes bus tiesiai po sezono. Deriniai yra daugmaž panašūs – visi žinome rinktinės braižą, žaidėjai ne pirmą kartą bus rinktinėje, esame susižaidę. Svarbu, kad fizinė kondicija būtų gera, o su tokio lygio žaidėjais kaip Šaras susižaisti kartu yra labai lengva.

– Šiemet imsitės lyderio vaidmens?

– Parodys rungtynės, kaip man seksis. Baimės tikrai nejaučiu (juokiasi).

Įvyko pirmoji treniruotė – ar netrūksta brolių, jų pokštų?

– Brolių visada trūksta, bet susiklostė taip, kaip susiklostė. Vis tiek treniruotė buvo smagi – viskas gerai. Pirma treniruotė visada būna viena lengviausių, bet, manau, kad daug nuveikėme, o jos pasekmes jausime vėliau.

– Ar todėl, kad atostogas skyrėte ne poilsiui, o treniruotėms buvo lengviau?

– Aišku, kad buvo lengviau. Dėl to po sezono ir bandžiau palaikyti sportinę formą, nes laiko daug nėra, o reikia būti pasiruošusiam, reikalavimai dideli. Su metais, vis tiek eini link trečios dešimties (L.Kleizai šiuo metu 27-eri, – past.), negali nieko daryti, kaip anksčiau, ir ateiti visiškai atsigavęs. Dabar reikia palaikyti sportinę formą.

– Rinktinėje šiemet netrūksta ir naujokų. Ar jau teko su jais artimiau susipažinti?

– Viskas savaime atsitiks – reikia tik laiko. Žiūrėsime, eisime į krepšinio salę ir komanda susilipdys.

 

VIDEO: Linas Kleiza po pirmos Lietuvos krepšinio rinktinės treniruotės Druskininkuose 2012

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą