2012 04 02

LKL staigmenos tęsiasi: „Šiauliai“ parklupdė be pralaimėjimų lygoje žengusį „Žalgirį“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono finišas paženklintas staigmenomis. Savaitgalį „Kėdainiai“ palaužė „Lietuvos rytą“, o pirmadienio vakarą pralaimėjo ir Kauno „Žalgiris“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žalgiriečiai Šiauliuose turėjo pripažinti Antano Sireikos auklėtinių pranašumą – 81:92 (13:24, 25:17, 20:27, 23:24).

Tiesa, žalgiriečiai net ir patyrę pirmą nesėkmę per 20 rungtynių užtikrintai pirmauja Lietuvos čempionate – artimiausias persekiotojas „Lietuvos rytas“ pralaimėjo du sykius daugiau. Ketvirtoje vietoje esantys „Šiauliai“ savo sąskaitoje turi 14 pergalių bei 6 nesėkmes.

Per pirmąsias 4 minutes „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė tik po vieną baudą įmetę Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Tuo pasinaudodami šeimininkai šovė į priekį 11:2. Nuo suolo pakilęs Dainius Šalenga pelnė pirmuosius Kauno ekipos taškus iš žaidimo, dvitaškį pridėjo Milovanas Rakovičius ir žalgiriečiai kiek priartėjo 10:16. Į tai „Šiauliai“ atsakė 8 taškais iš eilės, kai du tritaškius pataikė Cameronas Longas (24:10). Per paskutiniąją pirmojo kėlinio minutę M.Rakovičius surinko tris taškus – 13:24.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui šiauliečiai trumpam atstatė 14 taškų persvarą (27:13). Su tuo nesitaikstė galingu dėjimu ataką užbaigęs R.Javtokas, pirmąjį komandos tritaškį įmetęs D.Šalenga ir 4 taškus surinkęs Tomas Delininkaitis – 23:29. Netrukus baudą ir dvitaškį pataikęs R.Javtokas bei dar vieną metimą pridėjęs D.Šalenga sumažino atsilikimą iki 3 taškų (28:31). Tą patį netrukus darė ir 5 taškus iš eilės pelnęs DeJuanas Collinsas (33:36), baudas sumetęs P.Jankūnas (35:38) bei galiausiai penktuoju bandymu iš žaidimo pataikęs Marko Popovičius – 38:41.

Trečiojo kėlinio pradžia buvo itin rezultatyvi. Iš pradžių R.Javtokas puskabliu ir kamuolį perėmęs M.Popovičius persvėrė rezultatą (42:41). Tris tolimus metimus pataikę šiauliečiai neleido perimti iniciatyvos (49:45). Mantas Kalnietis prasiveržimu su pražanga bei vėliau sekusiu tritaškiu švelnino atsilikimą iki minimumo 53:54. „Šiauliams“ pelnius 4 taškus, abi komandos porai minučių sustojo. Tylą nutraukė T.Delininkaičio tritaškis (56:58), bet paskutines dvi trečiojo kėlinio minutes šeimininkai žaidė lyg ant sparnų, laimėjo atkarpą 10:2 ir pirmavo 68:58.

Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr./Antanas Sireika
Antanas Sireika

Šiauliečių entuziazmas ir toliau neblėso. C.Longui įmetus savo trečiąjį tritaškį, o žalgiriečiams prametus jau dvyliktąjį baudos metimą, šeimininkai atsiplėšė 73:58. D.Šalengos ir M.Popovičiaus tritaškiai bei D.Collinso metimas iš vidutinio nuotolio greitai nukirpo deficitą iki 7 taškų – 66:73. Tai „Šiaulių“ krepšininkų nepalaužė: jie pelnė 11 taškų be atsako ir susikrovė didžiausią pranašumą – 84:66. Šešias baudas pataikęs M.Kalnietis, 4 taškus pridėjęs T.Delininkaitis ir dvitaškį su bauda įmetęs P.Jankūnas nukirpo skirtumą perpus 79:88. Visgi, per paskutiniąją minutę žalgiriečiams stebuklo nepavyko sukurti ir teko patirti pirmąjį pralaimėjimą LKL čempionate rezultatu 81:92.

„Žalgiris“: D.Šalenga 14, M.Kalnietis 14 (9/9 baud.), T.Delininkaitis 11, M.Popovičius 10 (4 rez. perd.), R.Javtokas 9 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 9 (3 per. kam.), D.Collinsas 7, M.Rakovičius 5, T.Klimavičius 2, V.Lipkevičius 0.

„Šiauliai“: C.Longas 21 (5 rez. perd., 4 per. kam., 5 kld.), E.Ruzgas 17, R.Grafas 14 (7 atk. kam.), A.Šikšnius 11 (6 atk. kam.), M.Žukauskas 9 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas