2015 01 20

LMKL čempionate „Utena“ iškovojo rekordinę pergalę

Antradienį Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) sužaisti keturi devynioliktojo turo mačai. Nesėkmes patyrė tiek čempionės, tiek vicečempionės.
Akvilė Baronėnaitė

„Aistės-LSU-Paradis“ laimėjo Vilniuje

Sunkią pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo svečiuose žaidusios Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (11/7), kurios 54:50 (20:15, 7:8, 16:16, 11:11) palaužė titulą ginančią Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (9/10) komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo viešnios iš Kauno, kurios sužaidus beveik 6 minutes įgijo 9 taškų persvarą – 16:7. „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pabudo po šalto dušo ir kėlinį baigė sėkmingiau, taip sumažindamos deficitą – 15:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje Neringa Skadaitė pasižymėjo dvitaškiu (22:15), bet tuomet abi komandos taip pasinėrė į darbą gynyboje, kad visiškai pamiršo puolimą ir kiek daugiau nei tris minutes žiūrovai taiklių metimų nematė. Nors vilnietės pirmosios nutraukė užsitęsusią tylą, „Aistės-LSU-Paradis“ taip pat išjudino savo puolimą. Įpusėjus mačui kaunietės pirmavo 27:23.

Lemiamam antpuoliui šeimininkės turėjo 18 sekundžių, bet ne tik kad neišmetė tritaškio, bet ir prarado kamuolį, taip palaidodamos viltį išsigelbėti.

Po didžiosios pertraukos LMKL čempionių puolimas strigo ir tuo pasinaudojusios „Aistės“ sugebėjo pirmą kartą šioje dvikovoje įgyti dviženklį pranašumą – 39:28. Per paskutines tris su puse minutės „Kibirkšties“ ekipa sėkmingai rinko taškus ir darbavosi gynyboje, o tai leido prieš lemiamą susitikimo atkarpą gerokai sumažinti deficitą – 39:43.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės viešnios pirmavo 47:39, bet vilnietės spurtavo 6:0 ir priartėjo – 45:47. Po Ričardo Maceinos paprašytos minutės pertraukėlės N.Skadaitė ir Jolanta Marmienė surengė rezultatyvias atakas, leidusias kaunietėms nutolti – 52:45. Prasidėjus paskutinei minutei „Kibirkštis-VIČI“ įmetė priartėjo (49:52) ir sugebėjo apsiginti nuo „Aisčių-LSU-Paradis“ atakos. Lemiamam antpuoliui šeimininkės turėjo 18 sekundžių, bet ne tik kad neišmetė tritaškio, bet ir prarado kamuolį, taip palaidodamos viltį išsigelbėti.

„Kibirkštis-VIČI“: E.Šniokaitė 18, V.Horobets ir I.Šimkutė (7 atk. kam.) po 10.

„Aistės-LSU-Paradis“: N.Skadaitė 22 (5 atk. kam.), L.Svarytė 13 (7 atk. kam.), G.Tamašauskaitė 8.

Be lyderių žaidusi „Fortūna“ namuose pranoko Šiaulių ekipą

Vienuoliktąją pergalę iškovojo Klaipėdos „Fortūnos“ (11/8) ekipa, kuri namuose rezultatu 80:56 (16:14, 17:15, 26:10, 21:17) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/18) komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo klaipėdietės, kurios kėlinio viduryje pirmavo 11:6, tačiau sėkmingą atkarpą 6:0 sužaidusi „Šiaulių-Universiteto“ komanda ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį – 12:11. Kėlinį tritaškiu metimu baigė Kristina Druskytė, kuri leido „Fortūnai“ būti priekyje po pirmojo ketvirčio – 16:14.

Antrajame ketvirtyje nedideliu skirtumu buvo „Fortūna“, tačiau iki kėlinio likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, po taiklaus Kristinos Turoshos metimo, „Šiaulių-Universiteto“ komanda varžoves pasivijo – 23:23. Kėlinio pabaigoje klaipėdiečių pranašumas buvo šoktelėjęs iki 6 taškų, tačiau baigiantis ketvirčių Šiaulių komandą atsilikimą kiek sumažino – 29:33.

Antroje rungtynių dalyje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Fortūna“ ir sužaidusi atkarpą 13:0 susikrovė jau 15 taškų pranašumą – 50:35. Puikiai krepšį atakavusios klaipėdietės po trečiojo kėlinio pirmavo jau įtikinamu skirtumu – 59:39.

Paskutinis ketvirtis rungtynių eigos jau nepakeitė. „Fortūna“ ir toliau nemažino apsukų puolime ir varžovių arti neprisileido bei šventė įtikinamą pergalę rezultatu 80:56.

„Fortūna“: S.Dobrovolskytė (5 atk. kam.) 22, K.Druskytė (7 atk. kam.) 16, B.Gudelionytė (7 atk. kam.) ir R.Mizgerytė po 11, J.Matuzonytė (10 atk. kam.) 10.

„Šiauliai-Universitetas“: S.Kuodienė (10 atk. kam., 4 rez. perd.) 18, V.Juodeikytė 9, U.Bukauskaitė (4 atk. kam.) 8.

114 taškų įmetusi „Utena“ iškovojo 19-ąją pergalę

Devynioliktąją pergalę iš tiek pat galimų šiame sezone šventė vienvaldė lyderė „Utenos“ (19/0) ekipa, namuose 114:49 (24:18, 28:7, 35:13, 27:11) pranokusi Vilniaus „Jaunuosius talentus“ (4/14).

„Utenos“ komanda sėkmingai pradėjo dvikovą ir prabėgus 6 minutėms jau turėjo dviženklį pranašumą – 19:8. „Jaunųjų talentų“ ekipa nenorėjo lengvai paleisti varžovių į priekį ir antroje kėlinio dalyje pademonstravo sėkmingesnį žaidimą, kuris leido sumažinti deficitą – 18:24 po pirmųjų dešimties žaidimo minučių.

Antrajame ketvirtyje „Utena“ įjungė papildomą pavarą: per pirmąsias 5 minutes į savąjį krepšį praleido vos tašką, o pačios šeimininkės įmetė 16 ir susikrovė solidų pranašumą – 40:19. Per likusį laiką uteniškės toliau tolo nuo vilniečių ir įpusėjus dvikovai pirmavo jau 27 taškais – 52:25.

Antroji susitikimo dalis tebuvo formalumas. Alfredo Vainausko auklėtinės užtikrintai sužaidė trečiąjį bei ketvirtąjį kėlinius bei iškovojo devynioliktąją pergalę šiame LMKL sezone – 114:49.

„Utena“: E.Šulčiūtė 25 (13 atk. kam., 33 naud. bal.), S.Linkevičienė 22 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), E.Šikšniūtė 16 (15 atk. kam.), E.Tarasevičiūtė 13 (6 atk. kam.), M.Aleksaitė 10, M.Petrėnaitė 9.

„Jaunieji talentai“: I.Savickaitė (8 atk. kam.) ir K.Aidukaitė 10, A.Širšinaitytė 9.

„Hoptrans-Sirenos“ svečiuose pranoko LMKL vicečempiones

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (8/11) rezultatu 80:79 (23:26, 14:11, 24:17, 19:25) svečiuose pranoko vicečempionę Marijampolės „Sūduvos“ (13/6) ekipą ir įsirašė aštuntąją pergalę.

Pirmajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes, po Santos Okockytės dvitaškių į priekį išsiveržė „Sūduva“ (11:7), tačiau Akvilės Baronėnaitės vedamos „Hoptrans-Sirenos“ atsilikimą netrukus sumažino – 14:16. Kėlinio pabaigoje marijampolietės ir vėl buvo įgijusios 6 taškų pranašumą, tačiau kėlinį taikliu tolimu metimu baigusi Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė leido kaunietėms ir vėl kvėpuoti varžovėms į nugaras – 23:26.

Antrajame ketvirtyje, po Ritos Milieškienės metimo, „Sūduva“ ir vėl susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (32:27), tačiau 6:0 atkarpą sužaidusios kaunietės ne tik rezultatą išlygino, bet ir persvėrė į savo pusę – 33:32. Likus žaisti 3 minutes, priekyje 37:33 buvo Marijampolės ekipa, tačiau ir toliau puikiai rungtyniavusi A.Baronėnaitė leido savo komandai prieš ilgąją pertrauką varžoves ir vėl pasivyti – 37:37.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje kova vyko taškas į tašką, o į priekį išsiverždavo tiek viena, tiek kita ekipa.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje kova vyko taškas į tašką, o į priekį išsiverždavo tiek viena, tiek kita ekipa. Ketvirčio pabaigoje 9 taškus be atsako pelnė kaunietės ir pirmą kartą susikrovė 7 taškų pranašumą – 54:48. Po Laumos Rickevičiūtės taškų, „Sūduva“ deficitą sumažino (52:55), tačiau kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė „Hoptrans-Sirenos“, kurios prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo 5 taškų persvarą – 61:54.

Lemiamame ketvirtyje ir toliau vyko įnirtinga kova. Abi ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis ir neleido nei vienai pabėgti į priekį. Likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, priekyje 5 taškai buvo kaunietės, tačiau „Sūduva“ 7 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą į savo pusę – 75:73. Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, rezultatas buvo lygus (77:77), tačiau itin svarbų tritaškį metimą pelnė Gintarė Jasiunskaitė, po kurio „Hoptrans-Sirenos“ jau buvo priekyje – 80:77. Nors S.Okockytei pavyko sumažinti dvitaškiu metimu skirtumą iki minimumo, tačiau kaunietės per likusias sekundes trapią persvarą išlaikė ir šventė pergalę – 80:79.

„Sūduva“: R.Milieškienė 18, S.Okockytė (5 atk. kam.) 14, S.Baliutavičiūtė (12 atk. kam., 22 naud. bal.) 12, I.Šalkauskė  (5 atk. kam.) 10.

„Hoptrans-Sirenos“: A.Baronėnaitė (6/6 baudų metimai, 24 naud. bal.) 25, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė (6 rez. perd.) 21, R.Knyzaitė (7 atk.kam., 27 naud. bal.) 20, G.Jasiunskaitė 6.